POLITYKAPOLSKA

KO składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra Niedzielskiego

PiS naraził zdrowie Polaków

Minister Niedzielski nie dopełnił swoich obowiązków, nie ustanawiając obowiązku testowania i kwarantanny dla Polaków wracających z Wielkiej Brytanii.

Naraził również zdrowie Polaków, pozwalając na swobodne przemieszczanie się osób, które mogły mieć kontakt z nową mutacją.

– 653 zgonów. Otwarte kościoły przed Świętami. Dramat. A oni „negocjują” z kościelnymi dygnitarzami – powiedział Michał Szczerba, poseł PO.

– Rząd Mateusza Morawieckiego miota się od bandy do bandy, od niemal pierwszego dnia pandemii. Gdy wszyscy mówili, że będzie 3. fala pandemii i trzeba się na nią szykować, rząd znów zaspał, znowu nie potrafił przewidzieć o kilka dni do przodu. Ta niefrasobliwość rządu, ten brak przewidywania, ten chaos i bałagan, to jest coś z czego trzeba wyciągać wnioski, aby urzędnicy rządowi wiedzieli, że polski podatnik płaci im za myślenie i działanie, a nie tylko za pijar i pic – skwitował Marcin Kierwiński, poseł PO.

– Składamy z Kierwińskim zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra Niedzielskiego, który zaprosił do Polski brytyjską mutację koronawirusa i rozpostarł przed nim czerwony dywan – powiedział Krzysztof Piątkowski, poseł PO.

Przerażająca dzienna liczba nowych, potwierdzonych COVID-19. Najwyższy wynik w Europie!

Przerażająca dzienna liczba nowych, potwierdzonych COVID-19. Najwyższy wynik w Europie! (fot. Dariusz Joński/Twitter)

„Publiczne środki są marnowane na propagandę i przejadane w spółkach Skarbu Państwa. Powinny zostać zagospodarowane na ochronę zdrowia – testowanie na obecność COVID-19, wsparcie szpitali standardowych i COVID-owych, a także rehabilitację po koronawirusie.

W pandemii nie ma polityki. Jest Zdrowie. Wykorzystajmy doświadczenia samorządowców, ponieważ tam, gdzie samorządowcy się włączyli w szczepienia – tak idzie to najlepiej.

Trzeba rozpocząć rzetelną współpracę z samorządami. To właśnie samorząd, pokazuje że można skutecznie wypełniać misję ochrony zdrowia. Postulujemy 50 regionalnych punktów szczepień, w których szczepić będzie można co najmniej 2 tysiące osób dziennie” – twierdzą członkowie Koalicji Obywatelskiej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button