SIATKÓWKA

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018. Zmiana miejsca rozegrania fazy grupowej

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018

Organizatorzy FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn poinformowali o zmianie miejsca rozegrania meczów grupy A.

Ostatecznie turniej nie odbędzie się w nowej hali w Radomiu

Powodem zmiany miejsca jest brak gwarancji realizacji niezbędnych założeń przez firmę budującą halę w Radomiu, co finalnie mogłoby skutkować odwołaniem imprezy.

– Po naradzie z przedstawicielami Światowej Konfederacji Piłki Siatkowej (FIVB), podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca rozegrania grupy A. Było to dla nas trudne, ponieważ kibice zakupili bilety na mecze do Radomia, poza tym zmiana jednego miasta zmienia logistykę imprezy. Jesteśmy jednak zobowiązani wobec wszystkich zaangażowanych stron, żeby podejmować odpowiedzialne decyzje, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników imprezy – powiedział Tomasz Cieślik, organizator KMŚ 2018, prezes spółki Professional Sport Events.

Ostatecznie PGE Skra mecze grupowe rozegra w płockiej ORLEN Arenie. Terminarz nie ulegnie zmianie. 26 listopada mistrzowie Polski zmierzą się z Cucine Lube Civitanova (godz. 17.30), dzień później z Fakiełem Nowy Urengoj (godz. 20.30), a 29 listopada z Zenitem Kazań (godz. 20.30). W przypadku awansu do najlepszej czwórki, PGE Skra przeniesie się na finały do hali w Częstochowie (1-2 grudnia).

Kibicom, którzy zakupili bilety na mecze w Radomiu zostaną zwrócone pieniądze. Organizatorzy wyszli także naprzeciw kibicom, bo w związku ze zmianą miejsca rozgrywania meczów, fani będą mogli nabyć karnety na wszystkie mecze rozgrywane w Płocku z 20-procentową zniżką. Oferta będzie obowiązywała do poniedziałku (5 listopada), do godz. 12.

Klubowe Mistrzostwa Świata Siatkówka 2018

Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce – FIVB Volleyball Men’s Club World Championship – zostaną rozegrane w Polsce w dn. 26 listopada – 2 grudnia 2018 r. w Płocku, Rzeszowie i Częstochowie.

W tym pełnym emocji siatkarskim święcie weźmie udział 8 najlepszych drużyn świata. Są to: PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia Rzeszów, Cucine Lube Civitanova, Fakieł Nowy Urengoj, Zenit Kazań, Trentino Diatec, Sada Cruzeiro i Khatam Ardakan.

Faza grupowa Klubowych Mistrzostw Świata (KMŚ) w siatkówce mężczyzn rozegrana zostanie w Płocku i Rzeszowie w dn. 26-29 listopada. Mecze półfinałowe, mecz o 3. miejsce oraz finał odbędą się w Częstochowie 1 i 2 grudnia 2018 r.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button