KIELCE

Kielecki kierowca z ułańską fantazją. 20 punktów karnych za cztery przewinienia

Kielecka Straż Miejska

Operator Monitoringu Wizyjnego należącego do kieleckiej Straży Miejskiej zauważył pojazd, którego kierowca wykazał się wyjątkowym lekceważeniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Kierujący samochodem osobowym, pojechał od strony Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie obowiązuje „zakaz ruchu”, następnie jadąc ulicą Leśną zignorował znak „zakaz wjazdu” i skręcił w ulicę Małą, na której również obowiązuje „zakaz wjazdu”.

Po przejechaniu „pod prąd” ulicą Małą wjechał w ul. Sienkiewicza lekceważąc znak „zakaz ruchu”, po czym wyjechał ulicą Dużą, kierując się w stronę Placu Najświętszej Marii Panny. Szczęśliwie dla tego kierowcy, na ulicach, którymi przejeżdżał panował niewielki ruch dlatego nie naraził nikogo na niebezpieczeństwo.

Wg aktualnego taryfikatora punktów karnych za niestosowanie się do znaków: B-2 „zakaz wjazdu”, B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” oraz B-21 „zakaz skręcania w lewo” lub B-22 „zakaz skręcania w prawo” obowiązuje 5 pkt. karnych!

Niemniej jednak niefrasobliwy kierowca powinien spodziewać się wezwania do stawienia w celu złożenia wyjaśnień dotyczących jego postępowania. Oprócz wysokiego mandatu karnego, na podstawie taryfikatora punktów karnych za zarejestrowane przez monitoring „wyczyny” może otrzymać w sumie, aż 20 punktów karnych.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button