RÓŻNOŚCISTYL

Karolina Bielawska została Miss World 2021! Polka najpiękniejszą kobietą świata

Miss Polonia najpiękniejszą kobietą na świecie!

Karolina Bielawska została najpiękniejszą kobietą świata.

Miss Polonia 2019 w stolicy Portoryko – San Juan uczestniczyła w wielkim finale 70. edycji konkursu Miss World 2021.

Karolina Bielawska – Miss Polonia 2019 została Miss World 2021! (fot. org.)

22-latka z Łodzi jest drugą Polką w historii, która sięgnęła po koronę najpiękniejszej kobiety świata.

Pierwszą wicemiss została reprezentantka USA Shree Saini, a drugą wicemiss Olivia Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej.

– Kiedy usłyszałam swoje imię, byłam zszokowana. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! To wielki zaszczyt nosić koronę Miss World! Nie mogę doczekać się pracy. Zapamiętam ten wyjątkowy moment w Puerto Rico do końca życia – powiedziała Karolina Bielawska tuż po ogłoszeniu wyników.

Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 (fot. Mateusz Jagielski/IGO-ART)

Finał konkursu Miss World 2021 był transmitowany na żywo do ponad 100 krajów na całym świecie. Koronę Miss World włożyła na skronie Karoliny Bielawskiej ustępująca z tronu najpiękniejszej kobiety świata Toni-Ann Singh z Jamajki (miss World 2019), której panowanie – z powodu pandemii koronawirusa – przeciągnęło się ponad rok.

Reprezentantka Polski już wcześniej zakwalifikowała się do TOP 40 najlepszych kandydatek z całego świata, a według bukmacherów, dziennikarzy i obserwatorów konkursów piękności z całego świata miła szansę na ogromny sukces i awans do TOP5. I to sprawdziło się!

Karolina Bielawska – Miss Polonia 2019 została Miss World 2021! (fot. org.)

GRUDNIOWY FINAŁ WYBORÓW MISS WORLD PRZESUNIĘTY PRZEZ KORONAWIRUSA

Według pierwotnych planów finał Miss World miał odbyć się 16 grudnia w Portoryko. Już w listopadzie blisko 100 kandydatek z całego świata przyleciało na miejsce kilkutygodniowego zgrupowania konkursu, aby przygotowywać się do wielkiego show. Niestety w związku z pandemią Covid-19 i wieloma przypadkami zakażeń wśród uczestniczek konkursu jak i ekipy produkcyjnej, organizatorzy postanowili przesunąć galę.

Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 (fot. org.)

KIM JEST MISS WORLD 2021?

Karolina Bielawska w 2019 wygrała najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce – Miss Polonia. Pochodzi z Łodzi. Jest studentką kierunku management na Politechnice Łódzkiej. Jej największą pasją są podróże. Lubi poznawać nowe kultury, ludzi i ich obyczaje. Do tej pory zwiedziła ponad 30 krajów!

Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 (fot. Andrzej Hulimka)

Bardzo aktywnie działa społecznie i charytatywnie. Jest ambasadorką, wolontariuszką i inicjatorką wielu akcji takich jak Korona z Głowy, Zupa na Pietrynie czy Dotykam = Wygrywam. W związku z pandemią Covid-19 i odwołanym konkursem Miss World w 2020 roku, na swój start w wyborach najpiękniejszej kobiety świata musiała czekać rok dłużej.

Finał konkursu Miss Polonia 2019. I Wicemiss Polonia 2019 Aleksandra Kielan, Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska, II Wicemiss Polonia 2019 Karina Nowak (fot. Mateusz Jagielski/IGO-ART)

POLKI NA MISS WORLD – CZY KAROLINA POWTÓRZY SUKCES ANETY KRĘGLICKIEJ?

Do tej pory Polka tylko raz wygrała konkurs Miss World. Była to Aneta Kręglicka w 1989 roku. Kolejne ogromne sukcesy w wyborach najpiękniejszej kobiety świata osiągały: Ewa Wachowicz – Miss Polonia 1992 (4 miejsce) oraz Katarzyna Borowicz – Miss Polonia 2004 (4 miejsce i tytuł Queen of Europe). Nasza ostatnia reprezentantka w Miss World, Milena Sadowska – Miss Polonia 2018, zdobyła sukces kwalifikując się do ćwierćfinału – TOP 40.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button