REPREZENTACJAWODNY

Kanada. Polscy kajakarze przed mistrzostwami świata w Halifax

Kanadyjkarki i kanadyjkarze

Kadra polskich kajakarzy szlifuje w Portugalii formę przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w kanadyjskim Halifax.

– Osiągamy najlepsze jak do tej pory wyniki. Zobaczymy, czy wystarczą one na skuteczną rywalizację – mówi Ryszard Hoppe, trener mężczyzn.

Grupa kajakarzy i kajakarek przebywa od 17 lipca w portugalskim Montemor-o-Velho, gdzie buduje dyspozycję na przyszły tydzień. Już za kilka dni w Kanadzie ruszają MŚ w sprincie kajakowym i wszelkie treningi są podporządkowane najważniejszej imprezie sezonu.

– Warunki do treningów w Portugalii są bardzo dobre. Przed rozpoczęciem mistrzostw jest dużo mniejsza objętość, ale za to większa intensywność jednostek treningowych. Chcemy, aby miało to przełożenie na formę startową. Zarówno indywidualnie, jak i w osadach osiągamy jak dotąd najlepsze wyniki. Zobaczymy, na co to wystarczy. Konkurencja z pewnością będzie bardzo duża – opowiada Ryszard Hoppe, szkoleniowiec męskiej kadry kajakarzy.

Zdaniem trenera biało-czerwonych, największe nadzieje na udany występ jego podopiecznych podczas MŚ w Halifax należy pokładać w osadach startujących na dystansie 500 metrów.

– Liczymy na dwójkę i czwórkę. Jeżeli w obu osadach wszystko ułoży się po naszej myśli, to mamy szansę powalczyć – uważa Hoppe.

W czwórce zobaczymy Jakuba Stepuna (czwarty w K1 na 200 m na zeszłorocznych MŚ w Kopenhadze), Bartosza Grabowskiego (trzeci w mikście K2 na 200 m w Kopenhadze), Sławomira Witczaka i Jakuba Michalskiego, a dwaj pierwsi popłyną również w dwójce. Polacy staną też do rywalizacji w konkurencjach nieolimpijskich. W jedynce na 500 m ujrzymy Wiktor Leszczyński, który wraz z Filipem Weckwertem popłynie także na dwa razy dłuższym dystansie.

Sierpień będzie niezwykle napiętym okresem dla kajakarzy ze Starego Kontynentu. Jedenaście dni po zakończeniu światowego czempionatu w Halifax (3-7 sierpnia) przyjdzie pora na walkę o medale mistrzostw Europy w Monachium (18-21 sierpnia). Nasi kajakarze w niedzielę, 31 lipca, wylatują z Lizbony do Kanady.

– Taki kalendarz nie sprzyja w naszej sytuacji, ponieważ musimy przebudować czwórkę. Chcemy móc wyselekcjonować jak najlepszą osadę, która w przyszłym roku będzie miała szansę na kwalifikację olimpijską. Postaramy się jednak stanąć na wysokości zadania – wyraża nadzieję Hoppe.

Kadra kajakarzy na mistrzostwa świata w Halifax

Bartosz Grabowski (OKSW Olsztyn), Jakub Michalski (Posnania Poznań), Wiktor Leszczyński (MKS Czechowice Dziedzice), Jakub Stepun (AZS AWF Poznań), Filip Weckwert (Posnania Poznań), Sławomir Witczak (Energetyk Poznań)

1 2Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button