MOTOSPORT

Kalo Race – Mistrzostwa Europy FIA CEZ Cross Country. Kamena Rally Team kolejny raz na podium

VII Runda ME FIA CEZ Cross Country

Po dwudniowych zmaganiach na węgierskich bezdrożach zespół Kamena Rally Team zdobywa kolejne punkty i umacnia się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy FIA CEZ.

Kalo Race, czyli VII Runda Mistrzostw Europy FIA CEZ Cross Country rozgrywana w dniach 23-25 września 2021, zaskoczyła zawodników nieco inną specyfiką odcinków specjalnych. Żaden z 6 etapów wyścigu nie miał więcej niż 51 km i nie nastręczał nawigacyjnych problemów. Obfitował za to w proste, a co za tym idzie niezwykle szybkie fragmenty, w których nie było miejsca na błędy.

Kamena Rally Team (fot. pras.)

– Ta runda znacznie różniła się od pozostałych. Trasy przypominały raczej te znane z wyścigów WRC, niż Cross Country. Oesy były krótkie, proste i mega szybkie. Najlepiej świadczy o tym średnia prędkość uzyskana przez nas na poziomie prawie 100 km/h – podsumował rajd Tomasz Białkowski.

Kamena Rally Team pierwszy dzień rajdu zakończyła na 4. pozycji. Drugi dzień zmagań początkowo nie zapowiadał, że ta sytuacja może ulec zmianie. Jednak duet Białkowski i Baśkiewicz już niejednokrotnie zadziwiał kibiców. Ostatni odcinek specjalny przejechali w znakomitym tempie – nie dość, że wygrali go w swojej klasie, to jeszcze znacząco odrobili straty. Ostatecznie Kamena uplasowała się na 2. miejscu w klasie T4 i 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.

– Zbliża się koniec sezonu, dlatego ta runda była dla nas bardzo ważna. Przede wszystkim chcieliśmy ten rajd ukończyć. Dzięki uzyskanym punktom za 2. miejsce powiększamy naszą przewagę w klasyfikacji generalnej, a taki był nasz nadrzędny plan. Teraz możemy spokojnie przygotować się do następnego startu – powiedział Dariusz Baśkiewicz.

Kamena Rally Team – Białkowski i Baśkiewicz (fot. pras.)

Przed tymi zawodnikami jeszcze trzy starty w tym sezonie, a dwa z nich to rundy Mistrzostw Europy. Białkowski i Baśkiewicz są więc już bardzo blisko uzyskania mistrzowskiego tytułu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button