POLSKA

Kalisz. Wyrażali nienawiść na tle narodowościowym. Zostali zatrzymani

Wielkopolska

15 listopada rano policjanci zatrzymali Piotra R., Wojciecha O. i Marcina O.

Zostali doprowadzeni do Prokuratury w związku ze zorganizowanym przez nich wydarzeniem, podczas którego wyrażano nienawiść na tle narodowościowym.

Zatrzymani w związku z niedopuszczalnymi zachowaniami, jakich dopuścili się podczas wydarzeń w Kaliszu są doprowadzani do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty nawoływania do nienawiści (art. 256 kodeksu karnego) i znieważenia na tle narodowościowym (art. 257 kodeksu karnego).

Tego dnia zatrzymani w związku z szerzeniem „mowy nienawiści” w Kaliszu zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie są z nimi wykonywane dalsze czynności. Nie ma i nie będzie zgody na takie zachowania, jakich dopuścili się zatrzymani.

– Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym. Wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość. Dziś Policja zatrzymała trzy osoby w tej sprawie – powiedział Mariusz Kamiński szef MSWiA.

Szczegóły

W związku ze skandalicznymi wydarzeniami oraz wypowiedziami niektórych uczestników podczas zorganizowanego 11 listopada br. marszu w Kaliszu, policjanci z Kalisza i Poznania zatrzymali trzy osoby.

Przez ostatnie dni policjanci z KMP w Kaliszu oraz z KWP w Poznaniu opracowywali i analizowali wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu materiały dotyczące skandalicznego przebiegu zgromadzenia, które odbyło się w Kaliszu 11 listopada br. Podczas marszu niektórzy uczestnicy oraz organizatorzy wygłaszali antysemickie hasła.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button