POLSKA

Kalisz. Poseł PiS zaatakowany przez 81-latka. Kaleta: „Potrącił mnie działacz KOD”

Wielkopolskie

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kaleta poinformował, że w Kaliszu (Wielkopolska) został zaatakowany przez 81-latka.

Twierdzi, że jest to „efekt nienawiści do jego osoby i PiS”.

Dodał jeszcze, że został potrącony samochodem przez działacza Komitetu Obrony Demokracji.

Oświadczenie Michała Witkowskiego, przewodniczącego Komitetu Obrony Demokracji w Kaliszu:

„W związku z pojawiającymi się w mediach insynuacjami pana posła Kalety, jakoby osoba, która rzekomo naruszyła jego nietykalność cielesną, była członkiem Komitetu Obrony Demokracji, oświadczamy, że są one niezgodne z prawdą, by nie powiedzieć kłamliwe. Osoba, która brała udział w incydencie z posłem Kaletą – której tożsamość udało nam się ustalić – nie jest, i nigdy nie była, członkiem KOD.

Należy również podkreślić, że Komitet Obrony Demokracji zdecydowanie przeciwstawia się stosowaniu jakiejkolwiek formy przemocy. Wynika to z fundamentalnych zasad zawartych w statucie KOD i jest potwierdzone przez całe, prawie ośmioletnie, działanie Komitetu. Publiczna aktywność KOD odbywa się zawsze w granicach prawa, z jedynym dopuszczalnym wyjątkiem nieposłuszeństwa obywatelskiego wówczas, gdy przepisy ustanawiane przez władze są niezgodne z Konstytucją, prawem Unii Europejskiej lub elementarnymi zasadami humanitaryzmu.

Jednocześnie informujemy, że rozważamy wystąpienie do sądu z pozwem o naruszenie dobrego imienia KOD przez pana posła Piotra Kaletę. Na pewno wystąpimy z takim pozwem, jeżeli poseł Kaleta natychmiast nie zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwej informacji o udziale członka KOD w rzekomym ataku na niego”.

Komunikat Policji

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem posła na Sejm, do którego doszło na terenie powiatu kaliskiego. Zatrzymany w sprawie 81-letni mężczyzna usłyszał zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

25 września wieczorem policjanci przyjęli zawiadomienie z którego wynikało, że poseł na Sejm RP podjął interwencję wobec mężczyzny, który miał niszczyć jego plakaty wyborcze. W trakcie interwencji doszło do nieporozumień między mężczyznami. Zawiadamiający miał zostać uderzony drzwiami od pojazdu. W wyniku tego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię.


Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to 81-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty m.in. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz gróźb karalnych. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

W odrębnym postępowaniu policjanci będą zajmować się sprawą niszczenia plakatów wyborczych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button