WROCŁAW

Kacperek nie żyje. Ciało 3,5-letniego chłopca znaleziono w rzece

Poszukiwania 3,5-letniego Kacpra

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu poinformowała, że w rzece Kwisa znaleziono ciało dziecka.

Jest to prawdopodobnie poszukiwany 3,5-letni chłopiec z Nowogrodźca. Rzeka ta była przeszukiwana przez policyjnych płetwonurków, strażaków z sonarami i policjantów.
Na miejscu jest prokurator i trwa identyfikacja ciała.

– Ciało 3,5-letniego chłopca, Kacpra zostało znalezione w rzece Kwisa w Nowogrodźcu – podaje Polski Serwis Pożarniczy.

– Zgodnie z naszymi założeniami i naszą hipotezą, że dziecko jest w wodzie, przewidując że po około dwóch tygodniach ciało dziecka zostanie odnalezione też tak się stało. Ok. 9 godziny rano ciało dziecka zostało odnalezione w okolicach mostu kolejowego w Nowogrodźcu – oświadczył detektyw Krzysztof Rutkowski.

Poszukiwania chłopczyka trwały od dwóch tygodni.

Polscy i niemieccy funkcjonariusze przeszukują teren (fot. policja)

Funkcjonariusze nie ustawali w działaniach poszukiwawczych chłopca, sięgając po różne rozwiązania zwiększające pole możliwości w tym zakresie. W obecnym tygodniu w działaniach brały udział między innymi psy tropiące użyte przez niemieckich przewodników. Czynności poszukiwawcze realizowane przez dolnośląskich policjantów wsparte również zostały technicznie przez funkcjonariuszy ze śląskiej komendy, przy wykorzystaniu georadaru. Cały czas funkcjonariusze pionu kryminalnego prowadzili również działania operacyjne.

Działania poszukiwawcze 3,5-letniego Kacpra prowadzone były nieprzerwanie od dnia zgłoszenia zaginięcia chłopca. Praktycznie każdego dnia przeczesywane były tereny lądowe – do chwili obecnej sprawdzono ponad 500 hektarów, wśród których znajdowały się tereny otwarte, leśne, przyrzeczne oraz kolejowe. Niemal każdego dnia sprawdzane były również tereny wodonośne – z łodzi i pontonów, jak i przez policyjnych nurków. Czynności poszukiwawcze wspierane były dotychczas przez policyjny śmigłowiec, drony, łodzie z sonarami, roboty podwodne oraz system trackerów gps umożliwiający bieżącą analizę sprawdzonego terenu. Policjanci do poszukiwań użyli również psów służbowych.

W obecnym tygodniu do działań poszukiwawczych włączyli się również niemieccy funkcjonariusze – przewodnicy psów tropiących przechodzących specjalistyczne szkolenie, charakteryzujących się szczególnym węchem. Poza cały czas realizowanymi standardowymi działaniami poszukiwawczymi polegającymi na przeczesywaniu terenu, a także działaniami o charakterze operacyjnym, funkcjonariusze sięgali po środki techniczne zwiększające możliwości w zakresie działań terenowych. W tym tygodniu dodatkowo wsparcia w działaniach prowadzonych przez policjantów dolnośląskich wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej, udzielili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wykorzystujący georadar. Działania terenowe prowadzone były codziennie, przy wykorzystaniu różnych możliwości technicznych przez biorące w nich udział służby policyjne oraz straży pożarnej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button