RÓŻNOŚCI

Jubileuszowy banknot WOŚP zaprojektowany przez Jurka Owsiaka

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Z okazji jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został wyemitowany pamiątkowy banknot o nominale 0 euro zaprojektowany przez Jurka Owsiaka.

Choć druki pamiątkowe nie są prawnymi środkami płatniczymi i nie można zapłacić nimi w sklepie, to prawdziwą i bezcenną wartością kolekcjonerskich banknotów WOŚP jest wsparcie finałowych celów – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

30. Finał WOŚP to idealna okazja do podsumowania trzech dekad i podziękowania wszystkim, którzy konsekwentnie wspierają działania Fundacji. Ów banknot upamiętnia jej charakter i wyjątkowość nie poddającą się utartym szablonom.

Jubileuszowy banknot WOŚP (fot. org.)

– Firma Banknoty pamiątkowe emituje tak zwane „0 Euro Souvenir”. Tym razem poświęcili pamiątkowy banknot naszej Fundacji. Mogliśmy zaprojektować jedną stronę banknotu, druga jest stałym motywem. Z takich szkiców, jak ten przedstawiony, powstaje gotowy projekt. Szkic wykonałem w domu, a następnie nasza sekcja graficzna, dopracowała ten motyw, korzystając z kilku wcześniejszych projektów związanych z 30. Finałem naszej Orkiestry – Jurek Owisak.

Banknot ukazał się w nakładzie 3000 sztuk i 10 sztuk w wersji Gold ze złotym serduszkiem Fundacji WOŚP. Banknoty można zakupić w symbolicznej cenie 30 zł na stronie internetowej emitenta – firmy Banknoty pamiątkowe Sp. z.o.o. Cała kwota z ich sprzedaży wspiera cele Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button