INNEWODNY

Jesienna odsłona cyklu Otylia Swim Tour. Cztery miasta czekają na młodych adeptów pływania

Otylia Swim Tour 2020

Blisko stu młodych adeptów pływania ćwiczyć będzie w niedzielę na specjalnych zajęciach w Świebodzicach na Dolnym Śląsku, zorganizowanych przez Fundację Otyli Jędrzejczak.

To będzie pierwsza odsłona jesiennego cyklu Otylia Swim Tour.

Otylia Swim Tour (fot. Paweł Skraba)

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa sztab trenerski Fundacji Otylii Jędrzejczak wraca do zajęć z dziećmi. We wrześniu i październiku całodniowe warsztaty Otylia Swim Tour odbędą się w Świebodziach (13 września), Łodzi (27 września), Katowicach (3 października) i Rybniku (24 października).

Otylia Swim Tour (fot. Paweł Skraba)

Projekt Otylia Swim Tour obejmuje zajęcia dla dzieci i młodzieży zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Z kolei w czasie, gdy młodzi adepci pływania będą ćwiczyć, ich rodzice będą mogli spotkać się z psychologiem sportowym i dietetykiem, by dowiedzieć się, jak pomóc młodemu sportowcowi.

W trakcie zajęć trenerzy zwracają uwagę na wszystkie szczegóły, ucząc dzieci zarówno podstaw, czyli leżenia na wodzie, jak i doskonalenia poszczególnych stylów pływackich.

– Ale najważniejsze jest to, że dzieci będą się dobrze bawić. To konieczne, by mogły zainteresować się sportem – mówi Otylia Jędrzejczak. Wszyscy uczestnicy Otylia Swim Tour otrzymują bogate pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów. W przerwie między zajęciami mają też zapewniony posiłek regeneracyjny.

Zajęcia z dziećmi poprowadzi dwunastu trenerów pływania i przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeutów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak. – Naszym olbrzymim atutem są zajęcia dla rodziców. Każdorazowo sale w trakcie wykładów specjalistów pękają w szwach – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.
Impreza w Świebodzicach odbędzie się w najbliższą niedzielę w Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach. Komplet miejsc został błyskawicznie wykorzystany przez adeptów pływania. Już teraz można zapisywać się na zajęcia w Łodzi, które odbędą się 27 września. Zapisy na każde z zajęć z cyklu Otylia Swim Tour przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.otyliaswimtour.pl.

Otylia Swim Tour (fot. Paweł Skraba)

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że możemy wrócić do naszych szkoleń. Oczywiście, wszystko będzie odbywało się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu aktualnie wymaganych obostrzeń – dodaje Jędrzejczak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button