TRÓJMIASTO

Jechał ulicami Łebcza. Miał 5 i pół promila alkoholu

Pomorskie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który mając niemal 5 i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu jechał fordem w miejscowości Łebcz.

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

18 września po godz. 17.00 dyżurny puckiej komendy otrzymał informację, że w Łebczu (woj. pomorskie) doszło do ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Na miejscu mundurowi zastali 31-letniego zgłaszającego, który poinformował, że nieznany mu mężczyzna wjechał samochodem na jego posesję. Zgłaszający, wyczuwając od kierującego silną woń alkoholu, zdecydował by niezwłocznie powiadomić policjantów, którzy nie dopuszczą do dalszej jazdy osoby mogącej znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu.

Podczas interwencji policjanci ustalili, że kierujący fordem to 48-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 48-latka wykazało u niego 5,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został usunięty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego, jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie policjanci reagują niezwłocznie

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Nietrzeźwi kierowcy to ogromne zagrożenie na drodze. Nieodpowiedzialna decyzja, aby wsiąść za kółko po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu może mieć tragiczne skutki. Na szczęście coraz częściej zdarza się, że osoby postronne nie pozostają bierne na takie sytuacje i stanowczo reagują widząc pijanego kierowcę.

Jeżeli jesteś świadkiem podobnych zachowań lub masz podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy – pilnie zadzwoń pod numer 112 i powiadom o tym. Ten telefon może uratować czyjeś życie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Policja a jak tam sprawa sprzed paru dni? sprawa nawalonego policjanta 2,5promila który rozwalił dwie latarnie, dodatkowo uszkodził zaparkowany samochód, a „wisienką na torcie” jest to że pijany policjant jechał ze swoim 9letnim dzieckiem (sic!)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button