POLSKA

Japońska Para Książęca z wizytą w Polsce

Jego Cesarska Wysokość Książę Fumihito oraz Jej Cesarska Wysokość Księżna Kiko

Polska Para Prezydencka przyjęła w Pałacu japońskiego następcę tronu Księcia Akishino z małżonką Księżną Kiko.

Wizyta Pary Książęcej w Polsce odbywa się z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami.

Przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyła się ceremonia oficjalnego powitania Pary Książęcej. Wcześniej Jego Cesarska Wysokość Książę Fumihito oraz Jej Cesarska Wysokość Księżna Kiko złożyli wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.


Później odbyła się rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy z Księciem Fumihito i Księżną Kiko. Z okazji wizyty polska Para Prezydencka wydała także oficjalne śniadanie na cześć Ich Cesarskich Wysokości.

Wieczorem w Teatrze Narodowym Para Prezydencka i Para Książęca obejrzały spektakl teatru No, a potem spotkały się z aktorami. Spektakl wystawiono z okazji jubileuszu stulecia dwustronnych stosunków dyplomatycznych. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd Premiera Ignacego Paderewskiego.

Podróż do Polski to pierwszy zagraniczny wyjazd członków rodziny cesarskiej od czasu, gdy 1 maja na chryzantemowym tronie zasiadł Cesarz Naruhito, starszy brat Księcia Fumihito.

W czasie pobytu w Warszawie japońska Para Książęca zamieszkuje w Belwederze, który specjalnie na tę okazję został udostępniony przez Prezydenta Andrzeja Dudę. W poniedziałek po południu odbędzie się tu ceremonia oficjalnego pożegnania Księcia i Księżnej.

W kolejnych dniach wizyty japońska para książęca zwiedzi warszawską starówkę oraz Zamek Królewski, a także pojedzie do Krakowa, by odwiedzić m.in. Uniwersytet Jagielloński, Wawel i Muzeum Manggha.

Para książęce podczas wizyty, która potrwa do wtorku, odwiedzi też Kraków i Łowicz.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button