FILM I SERIALEMUZYKA

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Najdroższa ścieżka dźwiękowa w polskim filmie [WIDEO]

Film „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” 3 stycznia pojawił się już w kinach w całej Polsce.

Seanse kinowe będą także ucztą dla melomanów – w filmie usłyszymy utwory takich twórców, jak: Deep Purple, Jon&Vangelis, Moby, Skunk Anansie, Dżem, Martin Roth, The Ronettes, Alphaville.

– To jest zdecydowanie najdroższy film muzycznie w Polsce i to nie o 50 tys. zł, tylko o 2-3 razy więcej od każdego filmu w historii polskiej kinematografii. Poza 3 drobnymi ilustracjami muzycznymi większość to utwory kupione. W żaden sposób nie porównuję się do wielkich reżyserów, ale w taki sposób tworzyli swoje filmy Scorsese, Tarantino i wielu innych twórców, którzy woleli korzystać z pewnej bazy doświadczeń i konotacji, które są już mocno powiązane z jakimś numerem, po to, żeby za ich pomocą dyskutować z widzem – mówił reżyser filmu, Maciej Kawulski, który odpowiadał również za wybór utworów.

ZWIASTUN

Na oficjalnej ścieżce dźwiękowej z filmu znalazły się również nowe utwory, powstałe specjalnie na potrzeby produkcji:

„Ołów” Muńka Staszczyka

„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w wykonaniu Tymka ft. Kasta

„Mitoman” Malika Montany

 „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

W filmie „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” główną rolę gra Marcin Kowalczyk („Jesteś  Bogiem”, „Hardkor Disco”). Partnerują mu: Tomasz WłosokNatalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska, Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button