PODRÓŻERÓŻNOŚCI

Interrail Global Pass. Tańsze podróże po 31 krajach Europy

Interrail Global Pass

Wakacje jesienią to doskonała okazja, by poznać Europę ubraną w zupełnie inne barwy.

Planując wyprawy poza sezonem warto skorzystać z najnowszej promocji na Interrail Global Pass, umożliwiającej tańsze podróże po 31 krajach kontynentu.

Podróże poza sezonem pozwalają przyjrzeć się pozornie znanym miejscom i kierunkom z zupełnie innej perspektywy. To także doskonała okazja, aby skorzystać z tańszych powakacyjnych ofert i zaoszczędzić na kosztach wyjazdu. Nie brakuje powodów, by urlop zaplanować na jesień, a w podróż ruszyć koleją. Takie rozwiązanie wybierają każdego roku tysiące Europejczyków podróżujących z Interrail. Liczba takich osób od kilku lat regularnie rośnie.

Europa w kolorach jesieni

Skąpana w barwach jesieni Szwajcaria, pełen urokliwych uliczek Paryż, wrzesień i październik obfitujące w liczne niemieckie festiwale z Oktoberfest na czele, czy wciąż ciepłe i słoneczne południowe regiony Włoch. Do wielu z nich można wygodnie dojechać koleją korzystając z oferty Interrail. Dzięki niej można poruszać się na jednym bilecie Interrail Global Pass po 31 krajach Europy m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Austrii czy Wielkiej Brytanii lub kupując Interrail One Country Pass zwiedzić dokładniej jeden wybrany kraj. Jak wynika z danych stowarzyszenia kolejowego Eurail Group, w przypadku biletów One Country Pass pasażerowie najczęściej wybierają podróż po Włoszech, Niemczech, Francji lub Szwajcarii. Najwięcej biletów kupili natomiast mieszkańcy tej ostatniej. Oferta Interrail cieszy się także dużym zainteresowaniem Brytyjczyków, Niemców, Szwedów oraz Holendrów. Podróże z Interrail są popularne zwłaszcza wśród osób młodych, które dodatkowo każdego roku zyskują szanse wygrania darmowej podróży po Europie w ramach konkursu DiscoverEU. Od uruchomienia inicjatywy w 2018 r. na taką wyprawę po kontynencie ruszyło prawie 50 tys. młodych ludzi.

Tańsze podróże z Interrail

Planując jesienne podróże koleją po Europie, warto skorzystać z trwającej promocji „Złota Jesień”. Przez miesiąc, aż do 15 sierpnia, na stronie www.interrail.eu oraz w Centrum Obsługi Klienta na Dworcu Warszawa Centralna można nabyć bilety Interrail Global Pass z 10% zniżką na podróże od 16 września aż do 15 grudnia 2019 r. włącznie. Dzięki temu będąc osobą do 27. roku życia można kupić bilet na 3 dni nielimitowanych przejazdów do wykorzystania w ciągu jednego miesiąca za ok. 150 euro, a na 5 dni przejazdów za 195 euro. Z kolei w przypadku seniorów za te same bilety po zniżce przyjdzie zapłacić odpowiednio ok. 176 euro i ok. 229 euro. Oferta Interrail Global Pass jest niezwykle elastyczna i pozwala dopasować typ biletu do zaplanowanej podróży. Pasażerowie mogą wybierać spośród biletów uprawniających do nielimitowanej liczby przejazdów w ciągu 3, 5 lub 7 dni w czasie jednego miesiąca, 10 lub 15 dni w ciągu dwóch miesięcy, nieprzerwanego podróżowania przez 15 lub 22 następujące po sobie dni lub przez cały miesiąc, dwa lub trzy miesiące.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button