WROCŁAW

Internauci wybrali imię. Wrocek – prezydent Sutryk adoptował porzuconego kota

Wrocek - nowe imię wrocławskiego kota

Porzucony przez właścicieli na dworcu PKS kot rasy brytyjczyk znalazł nowy, wyjątkowy dom.

Adoptował go prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Wrocławianie zadecydowali, że będzie nazywał się Wrocek. W poniedziałek (4 lutego) został przedstawiony. Prezydent podziękował również pracownikom firmy przewozowej za uratowanie czworonoga.

– Czteroosobowa rodzina (dwoje dorosłych z dziewczynką i chłopcem) nie mogła zabrać kota na pokład autobusu. Kuweta z kotem (zadbanym i pięknym) została porzucona pomiędzy piętrami. Dzięki szybkiej reakcji ochrony i naszego kasjera, Pana Józefa, zwierzakowi nic się nie stało – relacjonował w weekend Krzysztof Balawejder, prezes jednej z firm przewozowych.

Potem uroczy czworonóg trafił na badania do weterynarza i dochodził do siebie w zaciszu biura. Sprawą zainteresował się Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia i bez chwili zawahania postanowił adoptować zwierzaka.

– Już kilka tygodni temu zapowiedziałem, że w urzędzie zamieszka czworonóg. Gdy dowiedziałem się o porzuconym kocie – wybór nie mógł być inny. Tym bardziej, że jestem wielkim zwolennikiem adopcji zwierząt. We wrocławskim schronisku wciąż wiele psów i kotów czeka na nowego opiekuna. Wielokrotnie zachęcałem i będę zachęcał osoby, które myślą o zwierzęciu w domu, aby właśnie tam skierowały pierwsze kroki – mówił Jacek Sutryk.

W poniedziałek (4 lutego) prezydent przedstawił swojego pupila.

Będzie nazywał się Wrocek, to imię w głosowaniu wskazało ponad 1600 osób.

Jedno ze 100 zadań na pierwszych 100 dni prezydentury Jacka Sutryka to rozpoczęcie wdrażania programu wsparcia społecznych opiekunów zwierząt. Program zakłada m.in. stworzenie rejestru społecznych opiekunów, bliższą współpracę opiekunów z osiedlowymi strażnikami miejskimi, czy tworzenie „miejsc przyjaznych kotom”.

Prezydent Wrocławia zainicjował także prace nad międzygminnym porozumieniem w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Jeśli dokument zostanie podpisany wrocławskie schronisko będzie przyjmowało zwierzęta z sąsiedzkich gmin, które sfinansują opiekę nad nimi.

– To dla mnie niezwykle ważny program, bo stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa – mówił Jacek Sutryk. Dlatego jeszcze w lutym Prezydent Wrocławia powoła także Rzecznika Praw Zwierząt w Biurze „Wrocław Bez Barier. Rzecznik będzie „spinał” działania miasta, wolontariuszy i pracowników schroniska oraz stowarzyszeń i fundacji, które pracują na rzecz zwierząt.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button