POLSKA

Iga Świątek, Lewandowscy, Stoch i Bargiel przekazali przedmioty na aukcje dla WOŚP

Finał WOŚP - aukcje

Rokrocznie kolejni światowej klasy sportowcy wspierają cele Finałów WOŚP.

Wśród aukcji 29. Finału możemy znaleźć przedmioty związane z najlepszymi sportowcami Europy 2020 Robertem Lewandowskim oraz Igą Świątek.

Iga Świątek przekazała na licytację rakietę, jedną z sześciu, którymi grała podczas zwycięskiego turnieju French Open, Roland Garrosa oraz piłkę. Jest to obecnie jedna z najdroższych aukcji na aukcje.wosp.org.pl.

W tegoroczną zbiórkę włączyła się również Anna Lewandowska, która przekazała zaproszenie na tygodniowy obóz sportowy „Camp by Ann”, który odbędzie się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo Stara Wieś”.

Wśród licytacji możemy znaleźć również koszulkę podpisaną przez najlepszego piłkarza świata Roberta Lewandowskiego, którą przekazał antykwariat Dawid Janas.

Andrzej Bargiel, trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus i twórca pionierskiego projektu Hic Sunt Leones podarował ręcznie wykonaną parę drewnianych nart.

Kurtka reprezentacji Polski w skokach narciarskich, z odręcznym autografem Kamila Stocha to kolejna wyjątkowa aukcja. Ciekawostką jest, że kurtka ta towarzyszyła Kamilowi w sezonie 2018/2019, między innymi podczas dekoracji medalowej Mistrzostw Świata w Seefeld.

Kolejnym unikatowym przedmiotem jest oficjalna piłka Mistrzostw Świata w koszykówce mężczyzn Chiny 2019, którą uczestnicy turnieju rozgrywali swoje spotkania. Na piłce autografy złożyli wszyscy reprezentacji Polski oraz trener biało-czerwonych Mike Taylor.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button