HOKEJREPREZENTACJA

Hokejowe reprezentacje Polski grają w turniejach. Kobiety walczą o igrzyska

Turniej Baltic Challenge Cup oraz Turniej Finałowy Kwalifikacji Kobiet do Igrzysk Olimpijskich

W dniach 11-13 listopada Kadra Narodowa Seniorów zagra w Tallinie w Turnieju Baltic Challenge Cup z Estonią, Łotwą i Litwą.

Mecze Polaków będą transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Turniej w Estonii to dla naszej reprezentacji ważny etap przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji IB, które odbędą się w dniach 25 kwietnia – 1 maja w katowickim „Spodku”. W walce o awans do wyższej dywizji rywalami będą m.in. Litwa i Estonia, czyli drużyny z którymi biało-czerwoni zmierzą się w tym tygodniu.

Reprezentacja Polski Mężczyzn w hokeju na lodzie (fot. PZHL)

Terminarz meczów reprezentacji Polski w Baltic Challenge Cup, Tallin, Estonia

Czwartek, 11 listopada

Polska – Litwa, godz. 14:00

Piątek, 12 listopada

Polska – Łotwa, godz. 14:30

Sobota, 13 listopada

Estonia – Polska, godz. 18:00

Przypominamy, że w tym tygodniu grać również będzie reprezentacja Polski kobiet. W dniach 11-14 listopada Hokejowe Orlice w Finale Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich zmierzą się z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami.

Reprezentacja Polski kobiet w hokeju na lodzie walczyć będzie o Igrzyska (fot. PZHL)

Reprezentacja Polski kobiet walczyć będzie o igrzyska

W czeskim Chomutovie rozpocznie się Turniej Finałowy Kwalifikacji Kobiet do Igrzysk Olimpijskich. W dniach 11-14 listopada biało-czerwone zmierzą się z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami. Do igrzysk w Pekinie awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Hokejowe Orlice dostały się do ostatecznej batalii o igrzyska, wygrywając Turniej Prekwalifikacyjny, który w dniach 7-10 października odbył się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Biało-Czerwone wygrały wszystkie trzy mecze, pokonały Turcję 12:0, Meksyk 8:1 i po niesamowitym meczu Holandię 3:2. W starciu z Holenderkami pod koniec spotkania nasze zawodniczki strzeliły trzy gole w niecałe dwie minuty.

W Finale Turnieju Kwalifikacyjnego rywalki biało-czerwonych (19. miejsce w rankingu światowym) będą z najwyższej półki: Czeszki (7.), Węgierki (10.) i Norweżki (13.). Do zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie awansuje tylko zwycięzca turnieju.

W ostatnim sprawdzianie przed rywalizacją w Czechach, Hokejowe Orlice w miniony weekend rozegrały dwa mecze z austriacką drużyną KEHV Lakers w ramach EWHL (Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet). W sobotę przegrały 2:3, ale rewanż był udany, bo spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.

Rozpiska turnieju w Chomutovie

Czwartek, 11 listopada

Polska – Węgry, godz. 12:00

Czechy – Norwegia, godz. 16:00

Sobota, 13 listopada

Polska – Czechy, godz. 16:00

Węgry – Norwegia, godz. 20:00

Niedziela, 14 listopada

Czechy – Węgry, godz. 16:00

Norwegia – Polska, godz. 20:00

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button