HOKEJREPREZENTACJA

Hokej. Polska gospodarzem turniejów MŚ i kwalifikacji olimpijskich

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie

W 2021 roku Polska będzie organizatorem dwóch ważnych turniejów.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie zdecydowała, że w naszym kraju odbędą się Mistrzostwa Świata seniorów Dywizji 1B oraz turniej prekwalifikacji olimpijskich z udziałem reprezentacji kobiet. Po raz pierwszy w historii głosowanie w sprawie rozmieszczenia turniejów odbyło się zdalnie, za pośrednictwem internetu.

Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku, odwołano większość turniejów rangi mistrzowskiej, wobec czego priorytetowo traktowano wnioski państw, które organizacji zostały pozbawione. Wyjątkiem jest turniej mistrzowski seniorek dywizji 1B, który w tym roku miał zostać rozegrany w naszym kraju, ale w 2021 roku odbędzie się w Japonii, w ramach próby przedolimpijskiej.

Mistrzostwa Świata Mężczyzn Dywizji 1B odbędą się 26.04 – 02.05.2021 r. w Katowicach, a poza Polską, wystąpią Estonia, Litwa, Serbia, Japonia i Ukraina.

Polskie hokeistki o przepustkę do decydującej fazy kwalifikacji olimpijskich zagrają 11-14.02.2021 w Gdańsku, a ich rywalkami będą drużyny Holandii, Meksyku i Turcji.

Polski Związek Hokeja na Lodzie ubiegał się jeszcze o MŚ do lat 18-tu dywizji 1B kobiet i mężczyzn. IIHF postanowiła jednak, że nasza drużyna osiemnastolatków pojedzie rywalizować do Włoch, a nasze młode panie walczyć będą w Austrii.

Re-Plast Unia zagra w Danii

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim od półfinału rozpoczną zmagania w Pucharze Kontynentalnym. Polski zespół trafił do grupy F, która rywalizować będzie w Fredrikshavn (13-15 listopada). Gospodarzem turnieju będzie zespół Frederikshavn White Hawks, a stawkę uzupełnią rumuński SC Miercurea Ciuc i triumfator turnieju eliminacyjnego: Kowno Hockey (Litwa), Barca Hockey (Hiszpania), Skautafelag Akureyrar (Islandia), HC Bat Yam (Izrael). Turniej finałowy zaplanowano w styczniu 2021.

Podczas spotkania organizacyjnego władze rozgrywek postanowiły, że w związku z późniejszym rozpoczęciem sezonu w wielu krajach, rozbudowana zostanie faza półfinałowa Pucharu Kontynentalnego. Zamiast dwóch odbędą się cztery turnieje, z których zwycięzcy awansują do finału.

W najbliższej edycji Pucharu Kontynentalnego wystąpi 20 drużyn z 20 krajów. Poza trofeum stawką będzie zaproszenie do gry w Lidze Mistrzów.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button