MUZYKA

Harry Styles z nowym teledyskiem do „Late Night Talking”

Muzyczny świat

„Late Night Talking” jest kontynuacją wiodącego singla „As It Was”, który wciąż bije rekordy na całym świecie.

Po raz kolejny zajmuje pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100.

Singiel nieprzerwanie od 12 tygodniu utrzymuje się na Billboard Global 200, a od 13 tygodni na szczycie Global (poza USA). Tym samym „As It Was” jest jak dotąd najpopularniejszym utworem w 2022 roku. Obie piosenki znalazły się na uznanym przez krytyków i pokrytym platyną albumie Harry’s House, który ukazał się za pośrednictwem Erskine Records/Columbia Records.

Album zadebiutował na pierwszym miejscu w USA na liście Billboard 200 z ponad 521,5 tys. sprzedanych egzemplarzy, co stanowi najwyższy wynik w 2022 roku.

Harry jest obecnie w trasie z Love on Tour, prezentując materiał z ostatniego albumu na stadionach i arenach na całym świecie. Zagra też koncert w Polsce.

Harry Styles i „Harry’s House” podbijają świat

Rolling Stone ujął to idealne – „Harry Styles wie, jak sprawić, że poczujesz się jak w domu”!

Cieszący się uznaniem krytyków nowy album „Harry’s House” znalazł się na szczycie list przebojów na całym świecie i nie przestaje bić rekordów. To bez wątpienia największy debiut tego roku! W Polsce zarówno album jak i singiel „As It Was” osiągnęły oficjalnie złoty status!

„Harry’s House” zadebiutował na 1. miejscu w Stanach Zjednoczonych na liście Billboard 200 z ponad 521,5 tys. sprzedanych egzemplarzy w ciągu tygodnia. To trzeci z rzędu solowy debiut Harry’ego na 1. miejscu, czyniący go pierwszym męskim artystą z Wielkiej Brytanii, który zadebiutował na 1. miejscu na liście Billboard 200 z pierwszymi trzema albumami. Ponadto Harry osiągnął największy tydzień sprzedaży dla solowego artysty z Wielkiej Brytanii, odkąd Nielsen Music zaczął śledzić dane o sprzedaży w 1991 roku.

Ten wyjątkowy debiut w USA to tylko jeden z wielu sukcesów, bo płyta „Harry’s House” cieszy się międzynarodowym uznaniem. Zarówno album jak i singiel „As It Was” osiągnęły już złoty status w Polsce, a krążek plasuje się obecni na 1. miejscu w ponad 17 krajach: w Kanadzie, Niemczech, Francji, Australii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Szwecji, Nowej Zelandii, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Norwegii, Finlandii, Hiszpani i Danii. „Harry’s House” to także najlepiej sprzedający się album 2022 roku w Wielkiej Brytanii.

„W «Harry’s House» jest 13 pokoi, a każdy z nich jest udekorowany innym układem pysznych harmonii i złożonej instrumentacji”, podsumował American Songwriter. Nic więc dziwnego, że Harry osiągnął także rzadkie dublety na listach przebojów w wielu krajach – zarówno „Harry’s House”, jak i „As It Was” znalazły się jednocześnie na szczycie list albumów i singli w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Australii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Belgii.

W Stanach Zjednoczonych singiel „As It Was” powraca na 1. miejsce listy Billboard Hot 100 już czwarty tydzień z rzędu, a Harry debiutuje trzema dodatkowymi piosenkami w Top 10 („Late Night Talking”, „Music For a Sushi Restaurant” i „Matilda”), z pełnym albumem w pierwszej trzydziestce. Tym samym Harry dołącza do The Beatles, którzy dokonali tego przez pięć tygodni w 1964 roku jako jedyny brytyjski zespół w historii z czterema kawałkami równocześnie na Hot 100 Top 10.

Co więcej, Harry jest dopiero trzecim w historii artystą, który zajmuje całą Top 3 listy singli w Wielkiej Brytanii – główny singiel „As It Was” pozostaje na 1. miejscu, awansując o ósmy tydzień jako najdłużej okupujący szczyt listy singiel tego roku. Resztę brytyjskiego Top 3 zajmują „Late Night Talking” i „Music For a Sushi Restaurant”. W Australii Harry dominuje na listach singli ARIA z wszystkimi 13 utworami z nowego albumu w Top 15, bijąc zupełnie nowy rekord. Harry stał się również pierwszym artystą w historii listy ARIA, który ma jednocześnie cztery utwory w Top 10 i bije rekord największej dziesiątki hitów, z ośmioma utworami w Top 10.

„As It Was” pozostaje największą piosenką na świecie – to już ósmy tydzień na 1. miejscu na liście Billboard Global 200, przedłużając jego panowanie jako największy singiel 2022 roku i zdobywając najwięcej tygodni na 1. miejscu dla brytyjskiego artysty w historii listy przebojów.

„Harry’s House” bije również rekord nowoczesności pod względem sprzedaży albumów winylowych w ciągu pierwszych 3 dni od premiery, sprzedając 182 tys. egzemplarzy, pokonując poprzedni rekord 114 tys. ustanowiony w zeszłym roku przez „Red” Taylor Swift. W Wielkiej Brytanii winyl sprzedał się w 36 tys. egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającym się winylem tego stulecia, bijąc poprzedni rekord zespołu ABBA wynoszący 29 tys. egzemplarzy. Album sprzedał się również lepiej niż reszta listy albumów winylowych Top 40 w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, zdobywając tytuł najszybciej sprzedającego się albumu 2022 roku oraz złoty certyfikat w ciągu tygodnia. W Australii odnotowano największą sprzedaż w ciągu tygodnia od początku listy albumów winylowych w 2019 roku, wyprzedzając „The Slow Rush” Tame Impali.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button