FILM I SERIALE

Gwiazdy na uroczystej premierze filmu „Miłość i Miłosierdzie” [ZWIASTUN][ZDJĘCIA]

Film „Miłość i Miłosierdzie”

W Pałacu Kultury i Nauki w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta polska premiera filmu „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata.

Produkcja przedstawia niezwykłą historię polskiej zakonnicy, Faustyny Kowalskiej, której objawienia dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia.

Pierwszy oficjalny pokaz filmu odbył się 5 marca w Watykanie, gdzie „Miłość i Miłosierdzie” mieli okazję zobaczyć dziennikarze i znamienici goście z różnych zakątków świata, a także dostojnicy Kurii Rzymskiej. Po watykańskim sukcesie, film nareszcie trafia na polskie ekrany.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata kultury oraz reprezentanci Episkopatu Polski. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć reżysera, scenarzysty i producenta filmu – Michała Kondrata.

W gmachu Pałacu Kultury i Nauki pojawiła się również obsada, w tym: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Jacek Borkowski, Piotr Cyrwus, Małgorzata Lewińska-Mirecka, Dariusz Jakubowski, Remigiusz Jankowski, Bartek Ziemniak i Hiroaki Murakami.

Wśród gości premiery znaleźli się, m.in. Anna Popek, Krzysztof Ziemiec, Marcelina Zawadzka, Ida Nowakowska, Modest Amaro, Joanna Opozda, Łukasz Palkowski, Adam Woronowicz. Nowy film w reżyserii twórcy „Dwóch koron” zagościł już w kinach w całej Polsce.

„Miłość i Miłosierdzie” – zwiastun reżyserski:

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów „Najlepszy” i „Listy do M. 3”. W filmie „Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. produkcji „Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button