PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Grzegorz Krychowiak zakończył karierę reprezentacyjną

Piłka nożna

Grzegorz Krychowiak poinformował, że kończy reprezentacyjną karierę.

– Przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję” – napisał 33-letni pomocnik.

Krychowiak w drużynie narodowej zadebiutował 14 grudnia 2008 roku w spotkaniu z Serbią. Przez niemal 15 lat w narodowych barwach rozegrał 100 meczów i strzelił pięć goli. Uczestniczył w turniejach finałowych mistrzostw Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostw świata 2018 i 2022. Jest członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta.

„Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”.

W dniu dzisiejszym (prawidłowo: dzisiaj – red.) rezygnuję z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!” – możemy przeczytać w mediach społecznościowych zawodnika Abha Club.
(PZPN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button