SIATKÓWKA

Grand Prix Polski – Plaża Open 2020. Turnieje siatkówki plażowej w czterech miastach

Plaża Open 2020

Plaża Open 2020 – siatkówka plażowa odbędzie się w czterech miastach.

Pandemia koronawirusa skutecznie storpedowała rozgrywki sportowe nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Przeniesiono takie imprezy jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Nie inaczej było w przypadku turniejów siatkówki plażowej nad Wisłą. Wiele znanych i lubianych turniejów zostało odwołanych, automatycznie przesunięto je na kolejny rok. Turnieje w Zbąszyniu czy Przysusze, którebyły jednymi z wielu wizytówek polskiego beach volleya. Dobrą informacją dla kibiców i zawodników jest to, że w przypadku obu imprez organizatorzy zapowiedzieli chęć ich organizacji za rok.

Długo wydawało się, że los zawodów w Zbąszyniu oraz Przysusze może podzielić Plaża Open. Sytuacja jedynego cyklu turniejów była trudna, zmieniała się jak w kalejdoskopie. Organizatorzy jednego dnia przygotowywali plany organizacyjne, by następnego zderzyć się z kolejnym problemami. Tegoroczny cykl Plaży Open odbędzie się w czterech miastach.

Na początek zawodniczki i zawodników czeka turniej w Kołobrzegu 1-2 sierpnia. Każdy, kto gra, lub grał w siatkówkę plażową zgodzi się z tezą, że turnieje nadmorskie mają swój niepowtarzalny klimat. Plaża Open połączyła siły z wybitnymi organizatorami Plaży Millenium, którzy w dwóch poprzednich latach organizowali doskonałe turnieje mężczyzn. Tym razem obok Panów, nad polskim morzem w Kołobrzegu zagrają także Panie. Następnie Plaża Open przeniesie się na 8-9 sierpnia do Cieszyna (powrót po 6 latach). Trzecim przystankiem i bardzo interesującą, nową miejscowością na mapie Plaży Open będą Myślenice w dniach 15-16 sierpnia, z kolei finałowe zmagania odbędą się na urokliwym kąpielisku „Dojlidy” w Białymstoku, w dniach 22-23 sierpnia.

Decydujące o złotym medalu mecze kobiet i mężczyzn każdego z czterech turniejów transmitowane będą w każdą niedzielę sierpnia w telewizji.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button