SIATKÓWKA

Grand Prix 2021 w siatkówce plażowej. Indykpol AZS Olsztyn triumfuje w turnieju [ZDJĘCIA]

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Indykpol AZS Olsztyn wygrał drugą edycję Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, pokonując w wielkim finale 2:0 Projekt Warszawa.

Na MVP turnieju wybrano Mateusza Porębę z Indykpolu AZS.

W wielkim finale siatkarze z Olsztyna nie pozostawili złudzeń, triumfowali zdecydowanie w dwóch setach. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Staropolanki Cuprum Lubin, którzy także 2:0 pokonali LUK Lublin.

Spotkanie lepiej rozpoczęli olsztynianie. Dobre akcje na siatce Jędrzeja Gruszczyńskiego oraz Mateusza Poręby dały ich ekipie prowadzenie 8:4. Warszawianie byli bezradni wobec świetnie dysponowanych rywali, sami popełniali błędy i tracili kolejne punkty 15:7. Pojedyncze akcje Bartosza Kwolka i Jakuba Kowlaczyka to było za mało, aby nawiązać walkę ze świetnie dysponowanymi olsztynianami, którzy w końcówce seta mieli aż osiem punktów przewagi 22:14. Siatkarze Projektu nie poddawali się i zaczęli odrabiać straty 24:21, jednak było już za późno, aby odmienić losy seta. Ostatni punkt zdobył dla olsztyńskiej drużyny Jan Król 25:21.

Początek drugiego seta to wyrównana walka 5:5. Później olsztynianie odskoczyli warszawskiej ekipie na trzy oczka 11:8 i pilnowali wyniku. Na nic zdały się ataki Igora Grobelnego, który osamotniony walczył z olsztyńską drużyną, bowiem po drugiej stronie siatki niezawodni byli Poręba i Gruszczyński 16:14. W końcówce siatkarze z Olsztyna wzmocnili zagrywkę, świetnie zagrali w kontrze i powiększyli przewagę do siedmiu punktów 24:17.

Mecz atakiem ze środka siatki zakończył Mateusz Poręba 25:19, który został wybrany MVP turnieju.

Za triumf w turnieju zwycięzcy otrzymali nagrody od sponsorów, pamiątkowy puchar oraz czek na 70 tysięcy złotych. Drugie miejsce premiowane było 20 tysiącami, brązowe medale 10 tysiącami, a najlepszy gracz otrzymał dodatkowo 5 tysięcy złotych.