CIEKAWOSTKI

Górski Runmageddon Kocierz. Sponiewiertator przed Hardcorem czeka na uczestników!

Górski Runmageddon

Stok narciarski oraz Aquapark na terenie ośrodka wypoczynkowego Kocierz staną się areną Górskiego Runmageddonu Kocierz.

Już w ten weekend ekstremalne szaleństwo ogarnie wschodnią część Małopolski.

W dniach 20-21 października w góry Beskidu Małego zjadą się głodni wyzwań Runmageddończycy, którzy staną przed zadaniem pokonania górskiego Hardcor’a, czyli 21- kilometrowego biegu z ponad 70 przeszkodami. Runmageddon Kocierz to też świetna okazja do aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji dla całych rodzin. Dorośli wystartować będą mogli w specjalnie dla nich przygotowanych formułach: trzykilometrowym Intro z ponad 15 przeszkodami czy sześciokilometrowym Rekrucie z minimum 30 utrudnieniami. Pierwsza z formuł to propozycja dla osób debiutujących w Runmageddonie, które chcą poznać smak ekstremalnego wydarzenia. Druga to wyzwanie, a zarazem sprawdzian siły i charakteru dla osób aktywnych sportowo. Runmageddon Kocierz będzie również niesamowitą przygodą dla dzieci w wieku 4-11 lat. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w niecodziennej zabawie pokonując formułę Kids, czyli dystans jednego kilometra najeżony ponad 10 przeszkodami.

Trasa Górskiego Runmageddon będzie wyjątkowo malownicza i wymagająca. Uczestnicy pokonywać będą liczne podbiegi, pagórki, powalone drzewa, a także rzekę Targaniczankę. Muszą być gotowi na spotkanie z coraz to bardziej zaskakującymi przeszkodami Runmageddonu. W górskiej edycji Runmageddonu w Kocierzu staną twarzą w twarz z połączeniem słynnej Lodowej, kontenera z lodowatą wodą ze zjeżdżalnią. Będą też sprawdzali swoje siły pokonując Kocierski Sponiewierator czyli pętlę z obciążeniem, podczas pokonywania której będą musieli wbiec i zbiec ze stoku narciarskiego o długości 750 metrów.

– Każdy Runmageddon jest inny, ale „nasz” będzie wyjątkowo „inny”. Dlaczego? Bo Beskid Mały to góry wyjątkowe. Nie chodzi tu o oczywistą urodę czy ich malowniczość. Chodzi o „genius loci”, ducha opiekuńczego tego miejsca. Zawsze ceni on sobie najbardziej ludzi twardych i zdecydowanych, szanujących góry ale i nie bojących się ich. Szanuje tych, którzy odnoszą się do innych z przyjaźnią. Opiekuje się nawet najsłabszymi a zwycięstwem nagradza determinację w dążeniu do celu. Dlaczego o tym mówię? Bo mam wrażenie, że uczestnicy Kocierskiego Runnmagedonu będą Mu szczególnie mili. Tak jak w 1939 roku przyglądał się, jak na tajnym poligonie Wojska Polskiego na Kocierzu szkoliło się dwudziestu pięciu wyselekcjonowanych komandosów pod nadzorem generała Kazimierza Fabrycego, późniejszego dowódcy armii „Karpaty”. I jak tu nie mówić o „duchu miejsca”? – mówi Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa.

Wszystkie formuły rozpoczynać się będą od tej samej przeszkody – Kocierskiego Sponiewiertatora, czyli pętli z obciążeniem pod górkę. Następnie na ich drodze stanie 2,4 metrowa ścianka – Czarna Deskowana. Za tą przeszkodą drogi formuł rozejdą się. Uczestnicy Intro, najkrótszego biegu oraz Rekruta (6 km, ponad 30 przeszkód) ruszą leśną dróżką prowadzącą do drogi wojewódzkiej 781, pod którą również przebiegną. Kolejne kilometry pokonywać będą po stronie województwa śląskiego, a na samym końcu wrócą w małopolskie lasy. Na trasach czekać na nich będą: Ściana z łańcuchów, Siatka do czołgania, Worki Bokserskie, Poręcze wąskie, Porodówka, Multirig. Śmiałkowie, którzy zmierzą się z sześciokilometrowym Rekrutem pokonają dodatkowo Doły do przeskakiwania, Wędkę Żniwiarza i Mostek Tybetański, a także przeszkody wspólne dla formuł Rekrut i Hardcore m.in.: Wariat, Pole Dance, X-men. Najdłuższa formuła Hardcore, która liczyć będzie około 21 kilometrów i ponad 50 przeszkód zaprowadzi Runmageddończyków czerwonym szlakiem pieszym, aż do przysiółku Milerzyska, gdzie spotkają się z przeszkodą Poznańskie Koziołki i Końska. Stamtąd ruszą lasami w okolice Kocierza. – Trasy będą mordercze, to pewne. Runmageddon Kocierz będzie w końcu ostatnim górskim eventem w tym roku, więc musi wywrzeć duże wrażenie na uczestnikach i wbić się w ich pamięć. Musi dać im uczucie zwycięstwa nad słabościami, by pełni adrenaliny i pozytywnej energii dotarli na metę, a w przyszłym roku wrócili po więcej. – mówi dyrektor biegu Paulina Kędziora.

Sobota 20 października

W sobotę o godzinie 8:00 wystartują dwie serie Elite formuły Rekrut, czyli zawodnicy, których celem jest jak najszybsze przebiegnięcie 6-kilometrowego dystansu i bezbłędne, zgodne z regulaminem pokonanie ponad 30 przeszkód. W godzinach 8:30 – 12:30 startować będą śmiałkowie serii Open tej samej formuły, którzy biorą udział w Runmageddonie, by sprawdzić się w ekstremalnym biegu z przeszkodami a jednocześnie przeżyć niecodzienną przygodę. Pierwszego dnia eventu smak Runmageddonu poznają debiutanci startujący w trzykilometrowej formule Intro. Ich starty odbywać się będą w godzinach: 14:45-15:15. Tego samego dnia wystartują też dzieci w Runmageddonie Kids. Cztero i pięciolatkowie rozpoczną swoją przygodę o godzinach: 10:15, 11:15, 12:15. Dzieci w wieku 6-8 lat o godzinie 10:35, 11:35, 12:35, 13:35, a 9– 11 lat o: 10:55, 11:55, 13:55.

Niedziela 21 października

Niedziela zarezerwowana jest dla najdłuższego dystansu Hardcore, czyli 21 kilometrów. O 7:25 i 7:35 swój wyścig rozpoczyna seria Elite, a następnie w godzinach 7:45-11:45 biegną startujący serii Open, którzy na pokonanie 21-kilometrowego dystansu z przeszkodami mają przewidziane 6 godzin. Na trasie formuły Hardcore na uczestników czekają 2 punkty regeneracyjne z gorącą herbatą, wodą, izotonikami i energetycznymi przekąskami oraz dwa punkty pomiaru czasu. Pierwszy pomiar będzie miał miejsce około 15,5 – 16,5 kilometra, które będzie trzeba przebyć w przewidziane na ten odcinek 4 godziny. Drugi pomiar dokonywany będzie tuż za linią mety.

Informacje dodatkowe

Z uwagi na górskie położenie, hotel dysponuje ograniczoną liczbą miejsc parkingowych. By usprawnić dojazd do obiektu, organizacja ruchu na czas eventu zostanie zmieniona. Zaplanowano specjalną komunikację, która pozwoli szybko i sprawnie dostać się na miejsce imprezy. Gdy udostępnione parkingi zapełnią się, droga zostanie zamknięta. Warto więc zostawić samochody w centrum miasta i skorzystać z darmowych autobusów, które dowiozą na Kocierz zarówno zawodników jak i osoby, które chciałaby zobaczyć zmagania biegaczy. Proponowane miejsca parkingowe i trasę jazdy autobusu znajdziecie na mapce. Szczegółowe informacje na temat kursów znajdują się w Pakiecie Info wydarzenia na stronie WWW.RUNMAGEDDON.PL. Należy też pamiętać, że droga dojazdowa na Kocierz od strony Żywca jest nadal zamknięta.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button