HOKEJ

GKS Tychy zdobywcą hokejowego Pucharu Polski. Po raz dziewiąty

Oświęcim

W piątek, 30 grudnia na lodowisku w Oświęcimiu GKS Tychy w meczu finałowym pokonał Unię Oświęcim 3:1.

Tyszanie po raz dziewiąty w historii zdobyli Puchar Polski.

Ślązacy udowodnili, że byli najlepszą drużyną Turnieju Finałowego Pucharu Polski. W środę pokonali w półfinale GKS Katowice 2:0, a w piątek wygrali z Unią na jej lodowisku 3:1.

Bardzo ważna była pierwsza tercja. W 12. minucie Alexandre Boivin wpakował krążek do pustej bramki. Dwie minuty później było już 2:0. Jean Dupuy wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii Kevinem Lindskougiem, pokonując go uderzeniem z backhandu.

W drugiej tercji tyszanie podwyższyli rezultat, a na listę strzelców wpisał się reprezentant Polski Filip Komorski. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania Pavlo Padakin zdobył bramkę dla Unii. Znakomicie w Turnieju Pucharu Polski spisywał się bramkarz Tomas Fucik, który w obu starciach tylko raz został pokonany.

GKS Tychy zagrał po raz dziewiąty w finale i po raz dziewiąty zdobył Puchar Polski!

Hokejowy Puchar Polski. UNIA OŚWIĘCIM – GKS TYCHY (fot. PZHL)