SPORTY WALKI

Gevorg Sahakyan brązowym medalistą mistrzostw świata 2021 w zapasach

Mistrzostwa Świata 2021 w zapasach

W norweskiej stolicy zapaśniczych mistrzostw świata Gevorg Sahakyan zdobył brązowy medal w stylu klasycznym.

Gevorg Sahakyan w pojedynku o trzecie miejsce światowego czempionatu wygrał przy remisie (1:1) z byłym wicemistrzem Europy, Turkiem Cengizem Arslanem. Dzięki temu został trzecim brązowym klasykiem świata w kategorii 72 kg.

Jest to drugi krążek polskiego reprezentanta zdobyty na MŚ. W 2018 roku w Budapeszcie, Kartuzjanin również mógł się cieszyć ze zdobycie brązowego krążka. Medal Gevorga jest kolejnym sukcesem na norweskim czempionacie. Po Muradzie Gadżijewie (złoto w stylu wolnym) oraz Kasi Krawczyk (brąz w zapasach kobiet) przyszedł czas na klasyczny medal. Ostatni taki sukces polskie zapasy święciły w 2017 roku w Paryżu. Tam również zdobyliśmy medale we wszystkich trzech stylach.

A to jeszcze nie koniec medalowych szans, bowiem w sobotę do boju stanie kolejnych dwóch polskich klasyków: Mateusz Bernatek (67 kg) i Arkadiusz Kułynycz (87 kg)

W finale czempionatu polski reprezentant Murad Gadzhiev z AKS Piotrków Trybunalski w walce o tytuł Mistrza Świata kategorii 70 kg ograł (2:1) Kirgiza, Ernazara Akmatalieva. Murad został pierwszym polskim mistrzem świata seniorów w zapasach w stylu wolnym.

Życiowy sukces na norweskich matach odniosła polska reprezentantka Katarzyna Krawczyk z Cement-Gryf Chełm. W małym finale MŚ pewnie zwyciężyła (7:1) ósmą zawodniczkę ostatnich igrzysk olimpijskich, reprezentantkę Ekwadoru Luisę Valverde Melendres i zdobyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata.