TRÓJMIASTO

Gdynia. Pierwszy statek pasażerski w tym sezonie

Do Gdyni zawitał pierwszy wycieczkowiec w 2019 roku

Pływający pod panamską banderą statek MSC Poesia przypłynął do Gdyni.

Pływa po morzach i oceanach od 2008 roku, ma ponad 293 metry długości, 33 metry szerokości, a w swoim wnętrzu kryje prawdziwe luksusy. Do Gdyni zawitał pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie. Zacumował przed południem przy nabrzeżu Francuskim. W gdyńskim porcie pozostanie przez siedem godzin. Jednak to nie jedyna okazja, kiedy będzie można go tu zobaczyć. Statek odwiedzi Gdynię jeszcze dwa razy: 5 i 16 maja. To jeden z 20 wycieczkowców, które w tym roku zawiną do miasta. W sumie będą one cumować w gdyńskim porcie 51 razy.

MSC Poesia to statek należący do armatora MSC Cruises. Został zbudowany w 2008 roku w stoczni Aker Yards. Jego matką chrzestną jest słynna aktorka Sophia Loren. Wycieczkowiec ma 13 pokładów. W rejs może zabrać ponad 3 tysiące pasażerów, a jego załoga liczy ponad tysiąc osób. Uczestnicy morskiej podróży, na tym statku, z pewnością nie narzekają na nudę. Na pokładzie czeka bogata oferta dla fanów sportu, rekreacji, kultury i dobrej kuchni. Można tam znaleźć m.in. teatr, kort tenisowy, boisko do koszykówki, saunę, spa, bibliotekę, galerię sztuki, dyskotekę, strefę fitness, pole do mini golfa, sushi bar oraz liczne restauracje, baseny i jacuzzi. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci. Powstała dla nich specjalna strefa zabaw.

To właśnie ten luksusowy kolos otworzył tegoroczny sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie. Wpłynął przed południem i zacumował przy nabrzeżu Francuskim – tuż przy Muzeum Emigracji. Jednak czasu na jego podziwianie nie ma wiele. Statek zostanie w Gdyni do godz. 19.00. Potem odpłynie w dalszą podróż. Kolejnym portem, który odwiedzi będzie litewska Kłajpeda. MSC Poesię będzie można zobaczyć w gdyńskim porcie jeszcze 5 i 16 maja.

MSC Poesia po raz pierwszy przypłynęła do Gdyni w 2016 roku. Wtedy, ta mierząca blisko 294 metry jednostka, była najdłuższym statkiem goszczącym w naszym mieście. W tym roku największy pod względem rozmiaru wycieczkowiec, który zawita do gdyńskiego portu to Norwegian Getaway. Mierzy 325, 7 metrów długości. Nie będzie to jego pierwsza wizyta. Statek odwiedził już Gdynię w czerwcu 2017 roku. I jak na razie to najdłuższy i jednocześnie największy pod względem tonażu wycieczkowiec, jaki kiedykolwiek odwiedził polski port. Pływa pod banderą Bahamów i należy do armatora Norwegian Cruise Line. Na jego pokładzie znajduje się ponad 2000 kabin i apartamentów zdolnych pomieścić niemal 4000 pasażerów. W tym sezonie będziemy gościć go dwukrotnie: 27 czerwca i 20 sierpnia.

Z kolei statkiem, który w tym roku będzie najczęściej zawijać do Gdyni to AIDAmar z linii AIDA Cruises. Będzie go można podziwiać aż 16 razy.

W sumie Gdynię odwiedzi 20 statków, które cumować będą 51 razy. Ostatni statek pasażerski przypłynie 7 października. Będzie to AIDAmar. Wycieczkowce nie są udostępnione do zwiedzania.

Statki, które zobaczymy w Gdyni w 2019 roku, wraz z liczbą zawinięć:

AIDAmar – 16
MSC Poesia – 3
Sapphire Princess – 3
Costa Pacifica – 3
Marina – 3
Mein Schiff 4 – 2
Norwegian Getaway – 2
Norwegian Spirit – 2
Queen Victoria – 2
AIDAcara – 2
Pacific Eden – 1
AIDAaura – 1
Norwegian Pearl – 1
Aurora – 1
Artania – 1
Arcadia – 1
Seven Seas Explorer – 1
Amera – 1
World Odyssey – 1
Mein Schiff 1 – 4

Aktualne zestawienie statków pasażerskich, wraz z godzinami przypłynięcia i wypłynięcia znajduje się na stronie Portu Gdynia.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button