CIEKAWOSTKI

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jednym z najpiękniejszych w Europie

European Best Christmas Market 2022

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy najpiękniejszy w Polsce! Jednym z najpiękniejszych w Europie

Gdański jarmark jako jedyny w Polsce został nominowany do konkursu European Best Christmas Market 2022. Dzięki ponad 48 tysiącom głosów zajął drugie miejsce, wyprzedzając wiele bożonarodzeniowych jarmarków w Europie.

Pierwsze miejsce przypadło w tym roku jarmarkowi w Budapeszcie, który zdobył ponad 51 tys. głosów. Na 2. miejscu znalazł się jarmark w Gdańsku, Craiova z Rumunii z prawie 42 tys. głosami znalazła się wśród 3 najlepszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie.

Gdańsk to polska destynacja z największą liczbą głosów od czasu powstania tego konkursu na najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie! Zdobywa również tytuł najlepszego jarmarku bożonarodzeniowego w Polsce.

Miasta na podium to, również trzy ulubione destynacje Brytyjczyków i Amerykanów podróżujących na Boże Narodzenie w Europie. 

Tysiące turystów głosowało online między 25 listopada a 8 grudnia na swoje ulubione jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. W tym roku głosowało 374 803 osób ze 179 krajów świata.

Tuż za podium uplasował się Wiedeń, na którego zagłosowało 40 717 osób.  Montbeliard z Francji z liczbą 32,011 głosów znalazł się wśród 5 najlepszych Jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

Najwięcej głosów oddano w:

– Wielka Brytania (32,82%)

– Stany Zjednoczone (13,32%)

– Holandia (4,97%)

– Irlandia (4,67%)

– Niemcy (3,99%).

O Jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum pięknego Gdańska jest jak bajka. Urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta. Wyjątkową atmosferę tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia.

Pierwsze skrzypce w jarmarkowej scenerii gra atmosfera radości, miłości i świątecznej magii doprawiona wyjątkową orkiestrą niepowtarzalnych zapachów, smaków, dźwięków i kolorów.

Ten wyjątkowy czas, pełen uroku i przyjaznych chwil potrwa do 23 grudnia.

Na czas Jarmarku uliczki historycznego centrum Gdańska, dzięki pięknym iluminacjom zamieniły się w świąteczne miasteczko.

Klimatyczne dekoracje, stoiska z nietuzinkowymi produktami i bogaty program artystyczny, w tym  warsztaty kreatywne organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku, sprawiają, że świąteczna atmosfera unosi się w Gdańsku od pierwszego śniegu.

Na jarmarku gości 155 stoisk oferujących niepowtarzalne upominki, dekoracje i smakołyki. Nie zabrakło produktów regionalnych tworzonych na bazie skrzętnie przechowywanych rodzinnych receptur: unikatowego rękodzieła, dekoracji do domu, naturalnych kosmetyków, ciepłych zimowych akcesoriów i rozgrzewających przypraw.

Wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym to dla gdańszczan, turystów z Polski i całego Świata obowiązkowy punkt przedświątecznych przygotowań. W klimatycznym otoczeniu, przy dźwiękach kolęd, nie sposób nie poczuć wzajemnej bliskości i ciepła nadchodzących świąt.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gra niewątpliwie pierwsze skrzypce!

Najważniejsze informacje:

Jarmark Bożonarodzeniowy – 18 listopada-23 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Zbrojowni – 2-23 grudnia

Lokalizacja:

Targ Węglowy, ulica Bogusławskiego, ulica Tkacka, Dziedziniec Forum

Gdańsk, Poland

Stoiska dostępne dla zwiedzających:

niedziela – czwartek 12.00-20.00,

piątek – sobota 12.00-21.00

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button