CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

Garnizon Modlin areną Zimowego Runmageddonu 2019. Ekstremalne biegi już w lutym

Zimowy Runmageddon 2019

Garnizon Modlin po raz pierwszy stanie się lokalizacją Zimowego Runmageddonu.

W dniach 16-17 lutego 2019 r. dorośli oraz dzieci w wieku 4-11 lat będę mogli wziąć udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami w iście zimowym klimacie. Lutowa edycja Runmageddonu będzie pierwszą okazją w nadchodzącym roku do zakwalifikowania się do Mistrzostw Europy w Biegach Przeszkodowych (OCR European Championships).

Runmageddon swój cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami w 2019 roku zaczyna od okolic stolicy. Pierwsze ekstremalne wydarzenie odbędzie się już w weekend 16-17 lutego w Garnizonie Modlin. Jak wyjaśnia prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki, wybór miejsca nie jest przypadkowy: – Wiosenny Runmageddon w tym historycznym miejscu cieszył się wielką popularnością wśród startujących. Dlatego też podjęliśmy decyzję o przygotowaniu zimowego eventu właśnie tutaj. Teren jest niezwykle ciekawy i mamy nadzieje, że mimo chłodu znajdzie się wielu chętnych, którzy jeszcze raz będą chcieli przeżyć tę ekstremalną przygodę tylko teraz w innym, bo zimowym klimacie. To będzie niezwykłe wyzwanie, na które serdecznie zapraszam. – mówi prezes Runmageddonu. Obiekt, w którym uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją siłę i charakter składa się między innymi z podziemia, aresztu wojskowego, koszar czy skarpy nad Narwią i sięga swoją historią do początków dziewiętnastego wieku.

Wszyscy, którzy lubią spędzać aktywnie zimowe weekendy, będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę podczas Zimowego Runmageddonu. Mają do wyboru: formułę Rekrut, sześciokilometrowy dystans z ponad 30 przeszkodami oraz Intro, trzykilometrowy odcinek najeżony 15 utrudnieniami. Osoby potrzebujące mocniejszych wrażeń znajdą je zapisując się do startu w formule Hardcore czyli 21 kilometrowym dystansie naszpikowanym ponad 70 przeszkodami. W trakcie zimowego Runmageddonu nie zabraknie też biegu dedykowanego dzieciom – Runmageddonu Kids. Specjalnie dla nich, Organizator przygotuje trasę jednego kilometra z około 10 przeszkodami.

Ponadto, Zimowy Runmageddon będzie pierwszym eventem 2019 roku podczas, którego profesjonalni biegacze ocr-owi startujący w serii Elite będą walczyć o awans do Mistrzostw Europy w Biegach OCR-owych. Te ważne mistrzostwa, w roku 2018 gościły w Danii, a w roku 2019 zorganizowane będą właśnie w Polsce.

Zapisy na Zimowy Runmageddon już trwają. Chętni mogą zakupić pakiet startowy na wybraną formułę poprzez stronę: https://www.runmageddon.pl/imprezy/zimowy-runmageddon-warszawa-16-02-2019
(pras.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button