SIATKÓWKA

FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. Siatkarze plażowi w stolicy. Wyniki i harmonogram

FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw

Do niedzieli, 16 czerwca, najlepsze pary siatkówki plażowej na świecie rywalizują w stolicy podczas FIVB World Tour 2019.

To prawdziwa uczta dla fanów tej dyscypliny i sportowych emocji. Areną zmagań są obiekty Monta Beach Volley Club (ul. Zaruskiego 12).

Po raz drugi z rzędu, a trzeci w historii zawody z cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour zawitały do Warszawy. Na obiektach popularnego nadwiślańskiego Monta Beach Volley Club rywalizować będą najlepsze pary plażowe świata, a wśród nich także 10 duetów z Polski. Warszawski turniej będzie sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które niedługo zostaną rozegrane w Hamburgu.

FIVB World Tour Warsaw 2019 to największy w tej części Europy turniej siatkówki plażowej – łącznie weźmie w nim udział 256 zawodników i zawodniczek, czyli właściwie cała światowa czołówka tej dyscypliny. Rywalizacja toczyć się będzie na sześciu boiskach plażowych, w tym na głównym z trybunami na blisko 4000 miejsc, specjalnie zorganizowane na czas zawodów. Mecze rozgrywane będą w dniach 12-16 czerwca 2019 w godz. 9.00 – 19.00.

Rozpoczyna się wielkie granie w World Tour Warsaw 2019

Za nami kwalifikacje do turnieju głównego siatkarzy i siatkarek zawodów FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019. W czwartek rozpocznie się turniej główny, a do rywalizacji przystąpią najlepsze pary światowej siatkówki plażowej. Co prawda polskim duetom walczącym w środowych eliminacjach nie udało się przebrnąć przez tę rundę, to jednak w kolejnych dniach nie będzie brakować spotkań reprezentantów naszego kraju.

Zmagania w środę nie okazały się owocne dla polskich duetów. W sumie na obiektach Monta Beach Volleyball Club rozegrano w sumie siedem „polskich” spotkań – pięć w turnieju kobiet, a dwa w turnieju mężczyzn. Mimo to ani jednego nie udało się zakończyć sukcesem. Trudne rywalki polskich siatkarek, w dużej mierze młodzieżowych par reprezentacji Polski, nie pozostawiły im złudzeń, a mecze kończyły się szybko – w dwóch setach. Najbliżej swoich przeciwniczek był team Gruszczyńska/Gromadowska, który jako pierwszy w całym turnieju miał okazję zagrać na boisku głównym. Hiszpanki w decydujących akcjach okazały się jednak poza jego zasięgiem, nie pozwalając sobie na stratę choćby seta. Tak naprawdę, oprócz pary hiszpańskiej, wszystkim rywalkom biało-czerwonych par udało się awansować do turnieju głównego zawodów.

Swoje mecze w dwóch setach przegrywały także polskie duety męskie. Z tą jednak różnicą, że ich rywalom także nie udało się awansować do „main draw”. Ciekawe widowisko, wspólnie z Amerykanami, stworzyła dwójka Chiniewicz/Korycki, a całe to spotkanie było bardzo wyrównane. Nie udało się jej urwać przeciwnikom choćby seta. Dłużej w mecz wchodziła para Kruk/Poznański, która w secie otwarcia nie zdołała przeciwstawić się rywalom z Holandii. Kolejny był już trochę lepszy w wykonaniu polskiego duetu, jednak nadal nie wystarczyło to, by zagrozić dużo bardziej doświadczonej parze.

W czwartek startuje turniej główny. W nim oglądać będzie można kolejnych sześć duetów z Polski. W większości są to pary, które na co dzień rywalizują na światowych plażach. Wśród siatkarzy rywalizować będą: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, a także Piotr Kantor i Mariusz Prudel. Boiskowym partnerem Kantora od wielu lat jest Bartosz Łosiak i obaj mieli bronić w Warszawie złotych krążków wywalczonych w ubiegłym roku. Broniącego polskiej pary z zawodów wyeliminowała kontuzja, której nabawił się w półfinale turnieju World Tour w Itapemie.

Duże nadzieje w turnieju kobiet pokładane są w parze Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Polki przez długi czas przygotowywały się na Moncie do tych rozgrywek. W zawodach wystąpią także Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz, za którymi długi pobyt i gra w azjatyckich World Tourach oraz Martyna Kłoda i Agata Ceynowa, które w turnieju głównym wystąpią dzięki dzikiej karcie.

Jako pierwsze na boiska wybiegną siatkarki, a mecze rozpoczną się o godzinie 9:00. Pierwsze mecze par męskich rozegrane zostaną o 12:30.

World Tour Warsaw 2019 – kwalifikacje wyniki polskich par:

Wyniki Polek:

Amaranta/Lobato (ESP) – Gruszczyńska/Gromadowska (POL) 2:0

(21:19, 21:19)

Duda/Łodej (POL) – Ludwig/Kozuch (GER) 0:2

(15:21, 10:21)

Murakami/Ishii (JPN) – Legieta/Kaczmarek (POL) 2:0

(21:11, 21:9)

Strbova/Dubovcova (SVK) – Stadnik/Ciesielska (POL) 2:0

(21:12, 21:8)

Jundziłł/Herrmann (POL) – Graudina/Kravcenoka (LAT) 0:2

(17:21, 16:21)

Wyniki Polaków:

Allen/Slick (USA) – Chiniewicz/Korycki (POL) 2:0

(21:19, 24:22)

Kruk/Poznański (POL) – Varenhorst/van de Velde (NED) 0:2

(13:21, 19:21)

WT Warsaw: Więcej polskich par w kwalifikacjach

Wtorek był dniem rozgrywania wewnętrznych spotkań o miejsce w kwalifikacjach, a o prawo gry w środę walczyły dwie pary siatkarek i dwie pary siatkarzy z USA oraz dwie pary siatkarzy z Brazylii. Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że w eliminacjach do turnieju głównego wystąpi więcej polskich zespołów niż we wstępnej wersji list startowych.

Startuje FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019 – najważniejszy w tym sezonie turniej siatkówki plażowej w Polsce. Nad Wisłę przyjechały czołowe pary światowego beach volley’a, dla których turniej w stolicy naszego kraju będzie wyśmienitym sprawdzianem przed imprezą sezonu – mistrzostwami świata. Te organizowane będą niedługo później w Hamburgu. Warszawski World Tour jest jednym z czterogwiazdkowych imprez cyklu organizowanych w tym roku.

W środę do rywalizacji przystąpią uczestnicy kwalifikacji, w tym również pary z Polski. Kibice, którzy przybędą na obiekty Monta Beach Volleyball Club będą mogli obejrzeć zmagania aż siedmiu biało-czerwonych dwójek. W sumie w kwalifikacjach do turnieju kobiet wystąpi aż pięć par reprezentacji Polski. Do teamów Gruszczyńska/Gromadowska i Duda/Łodej dołączyły duety: Legieta/Kaczmarek, Stadnik/Ciesielska i Jundziłł/Herrmann. W kwalifikacjach do zawodów siatkarzy do pary Kruk/Poznański dołączył także team Chiniewicz/Korycki.

We wtorek na boiskach Monta Beach Volley Club rozegrano także pierwsze oficjalne mecze turnieju – Country Quota, a każdy z nich kończył się w trzech setach. W przypadku, gdy jeden kraj ma określoną liczbę miejsc w kwalifikacjach, a z jego federacji siatkarskiej do gry chciałoby przystąpić więcej par, te rywalizują pomiędzy sobą o udział w eliminacjach. Tym sposobem do rundy eliminacyjnej awansowały duety: Andre/George (BRA), Slick/Allen (USA) oraz Stockman/Larsen (USA).

Wyniki rundy Country Quota:

mężczyźni:

Andre/George (BRA) – Guto/Saymon (BRA) 2:1
(18:21, 21:16, 15:12)

Slick/Allen (USA) – Patterson/Budinger (USA) 2:1
(21:15, 13:21, 15:12)

kobiety:

Stockman/Larsen (USA) – Flint/Day (USA) 2:1
(21:17, 16:21, 15:11)

Harmonogram FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw 2019:

wtorek, 11 czerwca – mecze country quota

środa, 12 czerwca – kwalifikacje do turnieju kobiet i mężczyzn

czwartek, 13 czerwca – turniej główny kobiet i mężczyzn, faza grupowa

piątek, 14 czerwca:

– godz. 9.00–16.50 – turniej główny kobiet i mężczyzn (dokończenie fazy grupowej mężczyzn)

– godz. 17.40–18.20 – ćwierćfinały kobiet

sobota, 15 czerwca:

– godz. 10.00–11.00 – turniej główny mężczyzn

– godz. 12.00–13.00 – półfinały kobiet

– godz. 14.00 –15.00 – ćwierćfinały mężczyzn

– godz. 16.45 – mecz o 3. miejsce kobiet

– godz. 17.45 – finał kobiet

Po zakończeniu finału ceremonia wręczenia medali

niedziela, 16 czerwca:

– godz. 10.00–11.15 – półfinały mężczyzn

– godz. 15.30 – mecz o 3. miejsce mężczyzn

– godz. 16.45 – finał mężczyzn

Po zakończeniu finału ceremonia wręczenia medali

W ubiegłym roku na najwyższym stopniu podium stanęli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Turnieje poprzedzające FIVB World Tour pokazały, że polskie duety są w dobrej formie, co tylko napawa optymizmem, że ponownie biało-czerwonych będziemy oglądać na podium warszawskiej imprezy. Para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wywalczyła srebro w World Tour Itapema, a nie tak dawno, także brąz w Ostravie. Z kolei Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz wygrali turniej w Aydin.

Atrakcje dla kibiców

Oprócz kibicowania swoim faworytom, miłośnicy plażowej odmiany siatkówki i będą mogli korzystać także z wielu dodatkowych atrakcji, o które zadbali organizatorzy we współpracy ze sponsorami i partnerami wydarzenia.

Codziennie, aż do niedzieli, na terenie Monta Beach Volley Club, w godz. 10.00-18:00 w organizowane będą gry, zabawy i konkursy sportowe z nagrodami dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Natomiast od godz. 20-00 do godz. 2.00 plaża nad Wisłą zamieni się w scenę z koncertami, pokazami artystów i beach party.

Strefy rozrywkowe ulokowane będą na terenie wioski plażowej przy stadionie. Wszystkie atrakcje przygotowane w ramach pikniku rodzinnego będą bezpłatne.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button