LEKKOATLETYKA

Fiodorow i Fajdek najlepszymi lekkoatletami w Polsce! Lewandowski i Baumgart-Witan wyróżnieni

11. Gala Lauru Królowej Sportu

Joanna Fiodorow i Paweł Fajdek zostali wybrani najlepszymi lekkoatletami w Polsce podczas Gali Lauru Królowej Sportu, która odbyła się w Bydgoszczy.

Nagrody i wyróżnienia trafiły także do rąk innych wybitnych lekkoatletów – Igi Baumgart-Witan i Marcina Lewandowskiego.

Gala Lauru Królowej Sportu odbyła się już po raz 11. Jej organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, jeden z najprężniej działających związków lekkoatletycznych w Polsce.

– Jestem dumny z tej gali, jak i z tego całego roku. Mogliśmy organizować bowiem trzy bardzo ważne i duże imprezy lekkoatletyczne – halowy Copernicus Cup oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy i Memoriał Ireny Szewińskiej na stadionie – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Fiodorow i Fajdek zwyciężyli w kategoriach „najlepsza polska zawodniczka” i „najlepszy polski zawodnik”. Trenerem roku wybrano Jolantę Kumor, wieloletnią trenerkę Pawła Fajdka.

– Tradycyjnie nagrodziliśmy także najlepszych lekkoatletów z regionu kujawsko-pomorskiego. Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski w tym roku byli najlepsi. Wręczyliśmy też wiele innych nagród, m.in. dla największych naszych lekkoatletycznych nadziei – dodaje Wolsztyński.

Lewandowski, który w tym roku wrócił do Polski z medalem Mistrzostw Świata w Dausze podkreśla, że zakończony przed chwilą sezon był dla niego wyjątkowy. – Był najlepszy w mojej dotychczasowej karierze, ale mam nadzieję, że nie najlepszy w ogóle, bo ten najlepszy planuję następny, gdy będą igrzyska w Tokio. A w tym kolejny raz obroniłem tytuł mistrza Europy, wygrywałem mitingi diamentowej ligi, wygrywałem Puchary Świata, pięć razy biłem rekordy Polski i zdobyłem długo wyczekiwany medal Mistrzostw Świata – mówi.

Już w poniedziałek Lewandowski zaczyna przygotowania do nowego sezonu. – Wylatuję na pierwsze zgrupowanie do Kenii. Przede mną ciężka i długa robota, ale tak być musi. Czekam na następny sezon i mam olbrzymią motywację – dodaje. Lewandowski już podkreśla, że na pewno w lutym wystartuje w toruńskim mitingu Copernicus Cup 2020. – Toruń to jest podstawa. Na pewno będę i jak zawsze wszystkie pieniądze, które tu zarobię przekażę na cele charytatywne – mówi.

– Nigdy w ten sposób sztafeta nie została wyróżniona, więc bardzo się cieszę, że wreszcie to się stało – mówi Baumgart-Witan, która nie tylko została uznana najlepszą lekkoatletką w regionie kujawsko-pomorskim, ale również odebrała wyróżnienie specjalne w imieniu całej żeńskiej sztafety 4×400 metrów. – Jak na razie to był najlepszy mój sezon. Z roku na rok ma się większe oczekiwania, ale jak to w sporcie nigdy nie wiadomo, co będzie dalej. Mam nadzieję, że na igrzyskach w Tokio nasza sztafeta będzie na jeszcze wyższym poziomie.

Laureaci 11. Gali Lauru Królowej Sportu (fot. Paweł Skraba)

Nagrody i wyróżnienia podczas 11. Gali Lauru Królowej Sportu

ZAWODNIK ROKU POLSKA: Paweł Fajdek

ZAWODNICZKA ROKU POLSKA: Joanna Fiodorow

ZAWODNIK ROKU REGION: Marcin Lewandowski

ZAWODNICZKA ROKU REGION: Iga Baumgart-Witan

LAUR SPECJALNY za wyniki osiągnięte w sezonie 2019: żeńska sztafeta 4x400m (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

TRENER ROKU POLSKA: Jolanta Kumor

TRENER ROKU REGION: Iwona Baumgart

ODKRYCIE ROKU POLSKA: Cyprian Mrzygłód

ODKRYCIE ROKU REGION: Jędrzej Poczwardowski

NADZIEJE ROKU: Julia Koralewska (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Dominika Małkowska
(CWZS Zawisza Bydgoszcz), Dawid Wegner (LUKS Start Nakło), Eryk Kołodziejczak (LUKS Start Nakło)

IMPREZA ROKU: Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy

OSOBOWOŚĆ ROKU: Wiesław Czapiewski

LAUR HONOROWY: Alfons Niklas

MASTERKA I MASTER ROKU: Joanna Balcerzak, Małgorzata Gąsowska, Jan Cząstka

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button