MUZYKA

„FIFI HOLLYWOOD”. Daria Zawiałow na chacie w Nowym Jorku i ze złamanym sercem w LA

Polska muzyka

Po wielkim sukcesie pierwszego singla zwiastującego nowy, studyjny album Darii Zawiałow – „FIFI HOLLYWOOD” (#1 Airplay, #11 Spotify) – artystka prezentuje jego następcę, utwór „Z Tobą na chacie”!

„Napisałam ten utwór bazując na moich doświadczeniach, tuż po tym jak wróciłam z najlepszego wypadu mojego życia w 2022 roku” – pisze Daria w swoim poście na Instagramie.

Prywatna podróż Darii do Nowego Jorku zainspirowała ją na tyle, że to tam nakręcono klip do nowego numeru, a okładka singla powstała w jednej z ulubionych restauracji Darii z kuchnią azjatycką.

Big Apple City to kolejny przystanek na trasie Darii Zawiałow po Stanach Zjednoczonych (teledyski do „FIFI HOLLYWOOD” oraz „Złamane serce jest OK” nakręcono w Los Angeles), a tym samym – singiel „Z Tobą na chacie” jest jedną z ostatnich zapowiedzi nadchodzącego albumu, którego premiera jest zaplanowana na październik tego roku.

„Z Tobą na chacie” jest także częścią kolejnego, tajemniczego „rozdziału” nowej płyty. Rozdział Pete Stop ma opowiadać o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie. Opowiada o nowym etapie, o miłości, potrzebie stabilizacji.

Przy tworzeniu albumu duetowi od strony muzycznej przyświecały gitarowe lata dziewięćdziesiąte, a lirycznie Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach – pisać o nich bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka.

Złamane serce Darii Zawiałow jest OK!

Artystka prezentuje punkową kontynuację przeboju FIFI HOLLYWOOD.

„Złamane serce jest OK” – nowy utwór zapowiadający 4. album artystki – to bezapelacyjny powrót do rockowych, gitarowych brzmień. Kolejny singiel z rozdziału 92’ wizualnie i koncepcyjnie kontynuuje podróż rozpoczętą w „FIFI HOLLYWOOD”.

Tytuł nowej piosenki Darii wzbudził wiele emocji wśród fanów, którzy zaczęli się zastanawiać czy jest on faktycznym odzwierciedleniem tego co dzieje się obecnie w życiu prywatnym wokalistki.

Daria odniosła się do tego krótko w swoich mediach społecznościowych:

„Co do tytułu… moje serce jest w kondycji doskonałej. Zakochane i szczęśliwe. Każdy z nas miał kiedyś złamane serce, ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Zaufajcie!”

Klip do utworu „Złamane serce jest OK” został zarejestrowany w Los Angeles na kamerze VHS. Nawiązuje on nie tylko do lat dziewięćdziesiątych, czyli między innymi złotej ery MTV i narodzin grunge’u, ale także do pierwszego albumu artystki – „A Kysz!”. W nowym teledysku Daria pojawia się w czerwonej sukience w groszki z sesji, która promowała debiutancki krążek. Jak opowiada artystka >> ta sukienka wiele widziała i dojrzewałam razem z nią, dlatego ma swój comeback właśnie teraz, w tak ważnym dla mnie momencie życia. <<

„Złamane serce jest OK” to kolejny efekt współpracy Darii z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już albumy, tj. „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło czy „Granda” Brodki. Współpraca ta przyniosła nową energię – teksty wokalistki są bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka. Daria wyszła z roli narratora i postanowiła się skupić, tym razem na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach.

Daria Zawiałow w Hollywood! Artystka powraca po krótkiej przerwie w nowej, eterycznej odsłonie

To bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier singlowych tego roku!

Od premiery ostatniego albumu Darii Zawiałow – „Wojny i Noce” minęły blisko dwa lata, a w międzyczasie Artystka zdążyła odebrać trzy Fryderyki, nagrodę MTV Europe Music Awards, zagrać kilkadziesiąt koncertów na największych scenach w Polsce oraz współtworzyć jeden z największych hitów ostatnich lat – „I Ciebie też, bardzo”, który zdążył wygenerować ponad 150 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych.

Wzmianki o nowym utworze Darii zaczęły pojawiać się jeszcze w 2022 roku, gdy artystka podczas rozmowy z Karolem Paciorkiem w podcaście Imponderabilia precyzyjnie podała datę premiery singla zapowiadającego nowy krążek. Przez te kilka miesięcy Daria pieczołowicie pracowała nad nowym materiałem oraz ładowała baterie przed kolejnymi trasami koncertowymi i promocyjnymi.

To także pierwszy raz kiedy Daria do pracy nad swoim solowym materiałem zaprosiła innego producenta niż cenionego w branży, a prywatnie wieloletniego przyjaciela – Michała Kusha.

Jak zapowiada Daria – teksty na nowym albumie będą bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka. Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button