MOTOSPORT

FIA ERC. Dobry występ Polaków na Rajdzie Estonii 2024

Rajdowe Mistrzostwa Europy

Estońsko-brytyjska załoga Georg Linnamäe/James Morgan w Toyocie GR Yaris zwyciężyła Rajd Estonii, 4. rundę Rajdowych Mistrzostw Europy ERC.

W ostatnim szutrowym rajdzie tegorocznego europejskiego czempionatu wystąpiły dwie polskie załogi. Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia RS) zajęli 7. miejsce. Igor Widłak z pilotem Michałem Marczewskim (Ford Fiesta Rally 3) startowali w klasie ERC3, w której zajęli 6. lokatę oraz 3. w Fiesta Rally 3 Trophy.

„Jesteśmy na mecie Rajdu Estonii – 4.rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

Zajmujemy 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jechaliśmy w piątek i sobotę dobrym tempem, niedziela jednak była poniżej oczekiwań. Do przedostatniego odcinka byliśmy blisko świetnych kierowców takich jak Hayden Paddon czy Mads Ostberg, jednak w trudnych warunkach straciłem dużo czasu i szansę na wyższe pozycje.

Doceniam jednak kolejny rajd, który kończymy na mecie i który wzmacnia o kilkanaście punktów naszą sytuację w Mistrzostwach Europy.

Za nami wymagające 4 tygodnie, które z pewnością kończę z dużą sumą doświadczeń i wniosków na przyszłość” – napisał na swoim facebookowym profilu Miko Marczyk.

„Piątkowy etap Rally Estonia miał wszystko, za co kochamy rajdy – cudowne, szutrowe wiraże, cholernie długie „hopy”, zmienną przyczepność i warunki pogodowe. Pysznie się tu bawimy!” – relacjonował Igor Widłak.

Kolejne RME zaplanowano podczas Rally di Roma Capitale już 26-28 lipca.