MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2023. Maja Krzyżewska reprezentantką Polski. Zaśpiewa „I Just Need a Friend”

21. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior Nicea 2023"

W najbliższą niedzielę, 26 listopada o godz. 16:00 odbędzie się finał 21. „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Nicea 2023”.

Polskę reprezentuje Maja Krzyżewska z piosenką „I Just Need a Friend”. Głosować będzie można już od piątku, 24 listopada od godz. 20:00 na stronie vote.junioreurovision.tv. Głosowanie jest bezpłatne, a głos można oddać na reprezentanta swojego kraju.

Maja Krzyżewska dzięki zwycięstwu w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023” będzie reprezentowała Polskę podczas finału Eurowizji Junior w Nicei. Młoda artystka wystąpi z piosenką „I Just Need a Friend”, napisaną specjalnie dla niej przez grupę producencką Hotel Torino oraz Carlę Fernandes, Marissę i Piotra Zborowskiego.

„I Just Need A Friend” to piosenka przygotowana specjalnie dla reprezentantki Polski na tegoroczną Eurowizję Junior przez autorki eurowizyjnych hitów – Roxie Węgiel, Viki Gabor i Sarę James.

„I Just Need A Friend” to prośba od nas, młodych ludzi do świata. Nie potrzebujemy kolejnych gadżetów czy rzeczy materialnych. Pragniemy bliskości i po prostu przyjaciela, który będzie obok – mówi o swojej piosence Maja Krzyżewska.

Pierwszy – internetowy etap głosowania rusza w piątek, 24 listopada na stronie: vote.junioreurovision.tv i potrwa do rozpoczęcia finału, czyli do niedzieli, 26 listopada do godz. 15:59. Głosowanie online jest darmowe i co istotne, dopuszcza możliwość oddania głosu na reprezentanta swojego kraju. Jednak, aby głos był ważny, głosujący musi wybrać dodatkowo dwóch innych artystów.

Drugi etap głosowania rozpocznie się w trakcie trwania konkursu, tuż po ostatnim występie na żywo. Wtedy swoje głosy oddadzą również jurorzy ze wszystkich państw uczestniczących. Głosy widzów oraz jurorów mają wagę 50/50. Maja Krzyżewska wystąpi podczas finału z numerem 9.

Tegoroczny konkurs jest wyjątkowy z kilku względów – na scenie pojawi się debiutująca na Eurowizji Junior Estonia, a także to pierwsza edycja, w której wezmą udział wszystkie kraje tzw. Wielkiej Piątki (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy).

Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest słowo: Heroes (Bohaterowie).

Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w konkursie piosenki „Eurowizja Junior 2023”

24 września odbył się finał programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023”. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei. O zwycięstwie zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS-owym podczas finału na żywo.

W finale piątej edycji programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023” o nagrodę główną walczyło pięcioro finalistów: Daria Malicka, Leon Olek, Gracjana Górka, Filip Robak i Maja Krzyżewska. Każdy z nich wykonał jedną z piosenek, które pojawiły się we wcześniejszych odcinkach programu. Decyzją widzów, w głosowaniu SMS-owym i jury do drugiej części finału dostali się: Leon Olek i Maja Krzyżewska.

Uczestnicy w dogrywce zaprezentowali utwór „I just Need a Friend”

W dogrywce dwójka młodych wykonawców zaprezentowała utwór pt. „I Just Need a Friend”, stworzony specjalnie na Eurowizję Junior 2023. W ścisłym finale laureata wyłoniono w głosowaniu SMS-owym. Decyzją widzów zwyciężczynią programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023” została Maja Krzyżewska.

Maja Krzyżewska to 13-letnia uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej w Jeleniewie. W wieku 4 lat mama zapisała ją do zespołu muzycznego, gdzie Maja odkryła swoją muzyczną pasję. Zaczęła się również uczyć gry na pianinie. W „The Voice Kids” (VI edycja, Cleo) – dotarła do etapu bitew.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2023 odbędzie się już 26 listopada

Maja Krzyżewska będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei, we Francji, który odbędzie się 26 listopada br. Konkurs ten jest międzynarodowym telewizyjnym widowiskiem muzycznym, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców. Każdego nadawcę reprezentować mogą dzieci w wieku 9-14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. Reprezentantka Polski zaśpiewa piosenką pt. „I just Need a Friend” (muzyka: Carla Fernandes, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Piotr Zborowski; tekst: Patryk Kumór, Carla Fernandes, Maria Dzięcielak).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button