KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020. Zaśpiewaj dla Polski! Kolejny zwycięzca poszukiwany!

Eurowizja Junior

„Move The World” – „Rusz Światem” to hasło tegorocznej, 18. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, która odbędzie się 29 listopada 2020 roku.

Organizatorem tego muzycznego wydarzenia już po raz kolejny jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców.

Po wielkim sukcesie 17. edycji Eurowizji Junior w Polsce i wygranej naszej reprezentantki, Viki Gabor, Europejska Unia Nadawców (EBU) powierzyła organizację 18. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2020 Telewizji Polskiej.

Hasło tegorocznej edycji – „Move The World” – „Rusz Światem” – nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję.

Tegoroczna edycja Konkursu Eurowizji Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie, w specjalnym, wybranym przez Telewizję Polską studio, przeznaczonym do realizacji większych rozrywkowych przedsięwzięć.

Eurowizja Junior 2020: casting online

Nadszedł czas na castingi online. Sprawdź, jak się zgłosić!

Po zeszłorocznym sukcesie w Gliwicach TVP ponownie stawia na wyłonienie reprezentanta Polski w programie „Szansa na sukces”.

Jak się zgłosić?

O reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior ubiegać się mogą dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat.
Wystarczy na adres mailowy: casting.eurowizjajunior@tvp.pl wysłać filmik z własnym wykonaniem dwóch polskich piosenek lub link, pod którym będą zamieszczone piosenki.

W treści maila należy podać:

imię i nazwisko
datę urodzenia
miejsce zamieszkania
telefon kontaktowy do osoby dorosłej

Zgłoszenia można wysyłać do 12 lipca.

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior w 2003 roku. Polska wzięła udział w konkursie sześciokrotnie – w 2016 roku powróciła do konkursu po 11-letniej przerwie. Polska zwyciężyła Eurowizję Junior dwa razy z rzędu: w 16. Konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku, gdzie zwycięstwo wyśpiewała Roksana Węgiel z utworem „Anyone I want to be”, oraz w 17. Konkursie Eurowizji Junior w Gliwicach, gdy Wiktoria Viki Gabor wykonała utwór „Superhero”, pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button