KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020. Valentina z Francji triumfatorką! Ala Tracz walczyła o wygraną [WIDEO]

Eurowizja Junior

Finał 18. edycji Konkursu Eurowizji Junior odbył się w Warszawie, ale online.

Cały występ Eurowizji Junior 2020

Po dwóch latach triumfów młodych polskich wokalistek, przyszedł czas na Francję. Zwyciężczynią tegorocznego konkursu Eurowizji Junior została Valentina. 11-latka z piosenką „J’imagine” zdobyła łącznie 200 punktów od jury i widzów.

Tak cieszyła się Valentina! (fot. Natasza Młudzik/TVP)

W tegorocznym konkursie zobaczyliśmy reprezentantów 12 krajów. Polskę reprezentowała Ala Tracz z piosenką „I’ll be standing”. Ze względu na pandemię COVID-19 po raz piewrszy w historii konkurs odbył się zdalnie.

Valentina z Francji wykonała „J’imagine”. Piosenka opowiada o tym, aby nigdy się nie poddawać, nawet gdy życie nie jest łatwe i wesołe (fot. NATHALIE GUYON)

Ala Tracz zajęła 9. miejsce w Eurowizji Junior 2020.

Głosowanie widzów było podzielone na dwa etapy online. Pierwsze rozpoczęło się w piątek i trwało do chwili występów. Drugie z głosowań odbyło się w 15-minutowym bloku po występach. Podobnie jak w poprzednich latach wyniki zależały od głosów jury z krajów reprezentantów oraz internautów. Krajowe jury składają się z trzech przedstawicieli branży muzycznej i dwójki dzieci.

Wyniki głosowania Eurowizji Junior 2020

Wyniki głosowania Eurowizji Junior 2020 (fot. EBU)

Show poprowadzili Ida Nowakowska-Herndon, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska. Oprócz występów uczestników widzowie mogli także zobaczyć na scenie poprzednie zwyciężczynie konkursu – Viki Gabor z „Superhero” i Roksanę Węgiel. Ponieważ główny, 65. konkurs piosenki Eurowizji 2020 został odwołany z powodu pandemii, swoją piosenkę zaprezentowała polska reprezentantka, Alicja Szemplińska. Widzowie usłyszeli też zwycięzcę ubiegłorocznego konkursu Eurowizji z Niderlandów – Duncana Lawrence’a z “Arcade”.

Alicja Szemplińska (fot. Natasza Młudzik/TVP)

Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 piosenką „Empires” po wygranej w ogólnopolskiej selekcji w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”. Niestety Eurowizja 2020 została odwołana, ze względu na pandemię koronawirusa.

Autorami wspólnej piosenki Eurowizji Junior 2020 są Sara Chmiel – Gromala i Gromee, producent muzyczny i DJ, który reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button