MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020. Premiera teledysku do piosenki „I’ll Be Standing” Ali Tracz

Eurowizja Junior 2020 - Ala Tracz

Długo oczekiwana premiera teledysku do piosenki reprezentantki Polski na Eurowizję Junior Ali Tracz, zatytułowanej „I’ll Be Standing” odbędzie się już jutro.

Zapraszamy w piątek 23 października o godz. 10.30 do obejrzenia programu TVP2 „Pytanie na śniadanie” oraz na YouTube.

Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz (fot. TVP)

Finał konkursu odbędzie się w Warszawie 29 listopada.

Teledysk do tegorocznej piosenki eurowizyjnej to opowieść o sile dziecięcych marzeń i determinacji w dążeniu do ich spełnienia, o czym z wielką mocą śpiewa młodziutka i niezwykle utalentowana Ala Tracz. Klip przedstawia historię młodej zawodniczki, która pomimo trudności uparcie dąży do realizacji własnych marzeń. W teledysku wystąpiła Natalia Bartnik – nastoletnia polska judoczka, która ma na swoim koncie rolę w nagrodzonym filmie Anny Jadowskiej „Dzikie róże”. Dziewczynka nie poddaje się, pomimo porażek jakich doświadcza. Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu trenera (Jarosława Maślińskiego) udaje jej się wygrać walkę z samą sobą. Ta sportowa opowieść, ilustrująca słowa piosenki Ali Tracz, pozwala jeszcze lepiej zrozumieć przesłanie utworu „I’ll Be Standing”: bez względu na to, o jaką dziedzinę życia chodzi, każde marzenie ma szansę się spełnić – trzeba tylko uwierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać!

„I’ll Be Standing” w moim tłumaczeniu to historia opowiadająca losy młodziutkiej dziewczyny (niemal rówieśniczki Ali), która swoją determinacją, pracowitością i wiarą w marzenia osiąga wyznaczony przez siebie cel. Filozofia judo propaguje pewien uniwersalizm, prawdziwą wartością jest nie tyle osiągnięty cel (po zdobyciu szczytu na górze wyłaniają się kolejne do zdobycia), co sama droga, którą przebywa człowiek w procesie samodoskonalenia i rozwoju – tak o teledysku mówi reżyser, Pascal Pawliszewski.

Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz (fot. TVP)

Reżyserem i autorem scenariusza teledysku jest młody, uznany w środowisku muzycznym Pascal Pawliszewski, który stworzył również teledysk do utworu „Superhero” Viki Gabor, ubiegłorocznej reprezentantki Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Za tę realizację został wyróżniony nominacją do prestiżowej nagrody Fryderyka.

Klip „I’ll Be Standing” to dojrzałe spojrzenie na dzieciństwo – szczególny czas, w którym dzieci odnajdują swoje pasje, odnoszą pierwsze sukcesy, ponoszą porażki.

Twórcami muzyki i słów do utworu „I’ll Be Standing” są znani i cenieni muzycy: Andrzej Gromala (Gromee) i Sara Chmiel – Gromala.

Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz (fot. TVP)

Biogram Ali Tracz:

Ala Tracz ma 10 lat. Mieszka we wsi Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim z rodzicami, siostrą i kotką Lili. Kocha taniec i podróże. Reprezentując Polskę w międzynarodowych konkursach muzycznych, odwiedziła Maltę, Bułgarię i Włochy. Ala uwielbia sport, szczególnie jazdę na rolkach, elektrycznej deskorolce, hulajnodze, rowerze oraz wspinaczkę linową. Ostatnio odkryła nową pasję – jazdę konną.

Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz (fot. TVP)

Ala uczestniczyła w programie „The Voice Kids”, a także w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, którego została laureatką. W maju, w duecie z siostrą, wydała swój pierwszy singiel. We wrześniu wzięła w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”, który był krajowymi eliminacjami do konkursu Eurowizji Junior. Wygrała z piosenką „I’ll Be Standing”. 29 listopada będzie reprezentować Polskę podczas finału konkursu w Warszawie.

Eurowizja Junior 2020. Ala Tracz (fot. TVP)

Biogram Pascala Pawliszewskiego:

Pascal Pawliszewski jest reżyserem i autorem scenariuszy teledysków topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Współpracuje z uznanymi polskimi wytwórniami muzycznymi, takimi jak: Warner, Sony, Universal, Agora oraz gwiazdami m. in.: Lady Pank, Marylą Rodowicz, Anią Dąbrowską, Piotrem Cugowskim, Małgorzatą Ostrowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem, Roxi Węgiel, Viki Gabor, Zuzą Jabłońską, Natalią i Pauliną Przybysz, Melą Koteluk, Martą Gałuszewską, Anną Marią Jopek, Anną Wyszkoni.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button