KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja Junior 2020 po raz drugi w Polsce. Kraków gospodarzem imprezy?

Eurowizja Junior 2020

18. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w 2020 roku odbędzie się w Polsce.

TVP przejdzie do historii jako pierwszy nadawca, który nie tylko wygrał, ale i zorganizował dwa konkursy Eurowizji Junior.

Po zwycięstwie reprezentantki Polski, Viki Gabor, w 17. Konkursie Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach na Śląsku, Europejska Unia Nadawców (EBU) ponownie powierzyła organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Telewizji Polskiej.

Prawdopodobnie zostanie zorganizowana w stolicy Małopolski. Arena Kraków jest druga największą halą w Polsce. Wróbelki ćwierkają, że właśnie tutaj odbędzie się największe muzyczne show w tym roku.

Doszło do rozmowy prezesa TVP z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Prezes hali zarezerwował terminy pod kątem organizacji wydarzenia.

– Oszałamiająca jakość ubiegłorocznego widowiska w Gliwicach wyniosła konkurs na nowy poziom. Cieszymy się, że w tym roku ponownie będziemy współpracować z utalentowanym zespołem TVP – powiedział Jon Ola Sand, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU.

W 18. edycji konkursu dla młodych talentów w wieku 9-14 lat, wezmą udział młodzi wykonawcy z państw członkowskich Europejskiej Unii Nadawców.

Zwycięska piosenka Eurowizji Junior 2019

Telewizja Polska po raz pierwszy uczestniczyła w I edycji Eurowizji Junior w 2003 roku. W 2016 roku Polska powróciła do Konkursu po 11-letniej przerwie. Dwa lata później konkurs w Mińsku piosenką „Anyone I Want To Be” wygrała Roksana Węgiel. W 2019 roku w Gliwicach, podczas wspaniałego widowiska, reprezentantka Polski – 12-letnia Viki Gabor, zdobyła 278 punktów i wywalczyła dla Polski kolejne zwycięstwo.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button