MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja 2023. Blanka reprezentantką Polski w Liverpoolu. Dziwny wybór. Powinien wygrać Jann

Tylku u nas!

26 lutego podczas krajowych eliminacji wyłoniono zwycięzcę, który będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowym konkursie Eurowizji.

Głosami jury i widzów bilet do Liverpoolu wywalczyła Blanka. Jej energetyczny występ zachwycił wszystkich.

Na tę chwilę czekali z niecierpliwością nie tylko fani Eurowizji, ale także cała Polska. 26 lutego, podczas polskich preselekcji wyłoniono artystę, który zaprezentuje nasz kraj na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Głosami widzów i jury bilet do Liverpoolu powędrował w ręce Blanki. Młoda artystka porwała zarówno telewidzów, jak i publiczność wykonaniem piosenki „Solo”.

Eurowizja 2023: Kim jest Blanka?

Blanka Stajkow to artystka pochodzenia polsko-bułgarskiego. Jest nie tylko wokalistką, ale także często staje za konsolą didżeja. Od najmłodszych lat wiedziała, że chce zawodowo związać się z muzyką. Jej występ pełen był skomplikowanych układów choreograficznych, co spodobało się nie tylko jurorom, ale także widzom. To właśnie dzięki głosom publiczności Blanka będzie reprezentować Polskę w tegorocznym konkursie Eurowizji w Liverpoolu.

Eurowizja 2023: Kto na podium?

Drugie miejsce zajął Jann. Jak sam podkreślał, jego utwór nie powstał z myślą o Eurowizji, a do konkursu zgłosił się za namową swoich fanów. Tuż za nim na podium znalazł się Dominik Dudek, który wygrał tegoroczną edycję „The Voice of Poland”.

Półfinał, w którym wystąpi nasza reprezentantka zaplanowany jest na 11 maja. Wielki finał odbędzie się 13 maja.

Powyższy tekst pochodzi z TVP.

Większość komentarzy pojawiające się w Internecie jednak była za Jannem. Wszyscy są zachwyceni jego występem. Jakim cudem wygrała bezosobowa „piosenkarka” z wokalem (Blanka fałszuje) i muzyką też kiepską? Wyjaśniamy.

W Polsce głosowanie publiczności nigdy nie było brane pod uwagę w żadnym show. Zwycięzców zawsze wybierają producenci czy szefostwo danej imprezy, programu, itp. Wysyłanie smsów to tylko strata czasu i pieniędzy (z wyjątkiem, jeśli są do wygrania jakieś nagrody). Po drugie, wszystko można sfałszować. Niestety, w takim żyjemy świecie.

Sami posłuchajcie i oceńcie

Kilka komentarzy Internautów (pisownia oryginalna):

 • Piosenka jest nawet fajna melodyjna i wpadającą w ucho ale wykonawca jest do bani ? brak głosu, dziewczyna fałszuje . Melodia osobno i ona spiewa obok a nie z Melodia. Kiepsko to widzę ale cóż mamy szansę tylko na szybki powrót z Eurowizji do domku . A szkoda . Chyba że puszczą playback
 • nie potrafi wydobyć głosu jakby śpiewała mają chorobę płuc ,bo cała uwaga jej jest włączona na ruszanie d…. Ile ona ma lat? Śpiewa niewyraźnie,fałszuje,i przypomina mi ta co spiewala z Kaja ta cyganeczka co z dziecka zrobiła się odrazu starsza o dziesięć lat
 • Wystękała chyba, miałam innego faworyta, a Blanka to jest jakaś porażk
 • Tragedia laska tak falszuje,ze az steka ,w radiu da rade tego sluchac,bo glos jest obrobiony technicznie z nieczystosci,a na zywo zenada.Kto to w ogole wybral,chyba tam wszystkim slon na ucho stanal.Moj 5,5 roczny syn juz lepiej by to zaspiewal.Krystian mial czysty i donosny glos,ta ges jeszcze przed finalem spakuje walizki
 • może Pani ma to gdzieś, ale większość Polaków nie zgadza się na brak demokracji, propagandę i ogólnie wszystko, co się dzieje w tym chorym kraju.
 • Jaki konkurs taki zwyciezca w the Voice kids lepiej dzieci śpiewają. Jedyne co mamy zagwarantowane to to że będzie szybki powrót do domu . Laska tak stęka jak by miała zaraz się z…….. jedna wielka tragedia po raz kolejny
 • Beznadziejna piosenka, słabe wykonanie, ustawione wyniki. EUROPO, PRZEPRASZAMY! Piosenka Solo reprezentuje tylko i wyłącznie TV Polską. Polacy mają lepszy gust!!! Jann jestes mistrzem! Z wielu stron są słane skargi do EBU na brak transparentności polskiego nadawcy. Jeśli walczyć o zwycięstwo to uczciwie!
 • Tragedia ‼️ zdziwię się jak dostanie się do ścisłego finału.
  Jann był najlepszy, sam napisał tekst, muzykę, pomysł na teledysk i choreografię, piosenka oryginalna, miał szanse na wysokie miejsce na Eurowizji, na zapamiętanie, tym bardziej że jeszcze nie było wyników preselekcji, a w Europie już było zainteresowanie jego piosenką
 • Jedna wielka ustawka!
 • Zlikwidujmy to TVP. Kaskę z SMSów od widzów się przytuliło to najważniejsze.

Petycja fanów:

„Wyniki preselekcji Polski wywołały szok wśród fanów europejskiego konkursu.

Jann od początku uważany był za faworyta zarówno wśród polskiej publiczności, jak i zagranicznych ekspertów. Reakcje na utwór „Gladiator” zdobywały znakomite wyświetlenia, a recenzje nie dawały wątpliwości, że to właśnie On jest odpowiednim kandydatem, któremu niczego nie brakuje.

Uważamy, że głosy jury zmarnowały szansę Polski na tegorocznej Eurowizji, na co mogą wskazywać statystyki bukmacherów, które zaraz po ogłoszeniu wyników drastycznie spadły dla naszego kraju. Chcemy udostępniania głosów widzów, ponieważ zostały podane w sposób NIEJAWNY – podawane zostały tylko i wyłącznie miejsca, a nie liczba oddanych punktów przez publiczność.

Chcemy Janna na Eurowizji 2023 albo powtórzenia występów czołowych kandydatów.

Społeczeństwo powinno mieć większe znaczenie niż pięcioosobowe jury, które nie wydaje się obiektywne.

Liczymy na wyjaśnienie sytuacji, dotyczącej głosowania.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button