MUZYKAPOZOSTAŁE

Eurowizja 2022. Polskie preselekcje. Skład jury. Lista wykonawców

66. Konkurs Piosenki Eurowizji

Reprezentant Polski na konkurs w Turynie zostanie wyłoniony podczas Koncertu Finałowego Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022.

Telewizja Polska podjęła decyzję o organizacji Koncertu Finałowego Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, podczas którego z dziesięciu finalistów wyłoniony zostanie reprezentant Polski na ESC Turyn 2022.

Decyzją komisji w Koncercie Finałowym usłyszymy 10 utworów walczących o reprezentowanie Polski:

Ania Byrcyn – Dokąd?
Daria – Paranoia
Emilia Dębska (Mila) – All I Need
Lidia Kopania – Why Does It Hurt
Karolina Lizer – Czysta woda
Ochman – River
Karolina Stanisławczyk & Chika Toro – Move
Siostry Szlachta – Drogowskazy
Kuba Szmajkowski – Lovesick
Unmute – Głośniej niż decybele

– Poziom tegorocznych preselekcji jest bardzo wysoki i urozmaicony. Artyści prezentują różne style. Eurowizja to nie tylko odpowiedni dobór piosenek, artysta, który będzie nas reprezentował musi na scenie odpowiednio się zaprezentować. Dlatego dobrze, że cała dziesiątka zaprezentuje się na żywo podczas specjalnego koncertu. Dobrze też, że nie tylko jury, ale także widzowie wezmą udział w wyborze naszego reprezentanta. Będą emocje! – powiedział Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny i komentator Konkursu Piosenki Eurowizji.

– W Turynie liczyć się będzie każdy najmniejszy szczegół w wymiarze nie tylko wokalnym, ale także wizualnym show. Trzymając kciuki za wszystkich artystów, powiem krótko. Niech wygra najlepszy! Niech wygra muzyka! – wyjaśnia Aleksander Sikora, który również skomentuje tegoroczną Eurowizję.

Koncert Finałowy, podczas którego poznamy reprezentanta Polski na Eurowizję 2022, odbędzie się w sobotę, 19 lutego 2022 roku.

W ramach koncertu widzowie będą mogli zagłosować na swojego faworyta. Reprezentant zostanie wyłoniony dzięki sumie głosów jurorów oraz głosów publiczności.

Skład jury: wokalistka Halina Frąckowiak, dziennikarz muzyczny Marek Sierocki, dyrektor programowy TVP Krystian Kuczkowski, dyrektor programu 1 Polskiego Radia Marcin Kusy oraz muzyk i kompozytor Szymon Orłowski.

Gospodarzem 66. Konkursu Piosenki Eurowizji będzie Turyn we Włoszech, W 2021 roku wygrał zespół Maneskin.

Eurowizję 2022 zaplanowano w dniach 10-14 maja 2022 roku. Podczas półfinałów wystąpi 41 państw, a w finale 25.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button