PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

EURO 2020 w piłce ręcznej. Dania gospodarzem całego turnieju

EHF EURO 2020

Dania będzie jednak gospodarzem całego turnieju mistrzostw Europy 2020.

Długo oczekiwaną decyzję potwierdziła Europejska Federacja Piłki Ręcznej.

Impreza ta odbędzie się 3-20 grudnia w Herning i Kolding.

Po rezygnacji z roli współgospodarza turnieju przez Norwegię do prac nad przejęciem całości organizacji zawodów zgłosiła się Duńska Federacja, z prezesem Perem Bertelsenem na czele. W jego wypowiedziach od kilku dni wyczuwało się jednak zniecierpliwienie z powodu braku zajęcia stanowiska przez rząd Danii.

W tej sytuacji drugim miejscem, oprócz już potwierdzonego wcześniej Jyske Bank Boxen w Herning (grupy A i B plus jedna grupa rundy głównej), jest Sydbank Arena w Kolding, w której będą gościć drużyny rundy wstępnej grup C i D oraz jedna grupa rund głównych. Ostatni finałowy weekend rozegrany zostanie w Herning.

Herning będzie gościł drużyny z grupy A (Francja, Dania, Czarnogóra, Słowenia) i grupy B (Rosja, Szwecja, Hiszpania, Czechy). Jedna runda główna i ostatni weekend również zostaną rozegrane w Herning.

Kolding będzie gościć drużyny z grupy C (Holandia, Węgry, Serbia, Chorwacja) i grupy D (Rumunia, Norwegia, Niemcy, Polska). Te dwie grupy miały pierwotnie grać w Trondheim w Norwegii. Grupa II rundy głównej również zostanie rozegrana w Kolding.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button