MUZYKA

Eliza Rose i Calvin Harris w nowym przeboju „Body Moving”

Utwory

Eliza Rose i Calvin Harris prezentują wspólny utwór zatytułowany „Body Moving”.

Pulsujący kawałek house łączy światowej klasy produkcję Calvina i zniewalający wokal Elizy.

Ich współpraca zaczęła się od kilku prywatnych wiadomości, które artyści wymienili między sobą w zeszłym roku. Sesje w studiu szybko doprowadziły do powstania piosenki. Latem Calvin zaprosił Elizę do występu na jednym z koncertów w Ushuaïa na Ibizie. Ponownie nawiązali kontakt i wspólnie uznali, że najwyższa pora, aby podzielić się „Body Moving” ze światem. Jak podsumował Calvin: „Bardzo cieszę się, że mogę wydać ten kawałek! Eliza jest niesamowita!”.

Eliza Rose wyjaśnia:

„Moim celem było stworzenie utworu, który oddaje esencję lata, jednocześnie rozpalając parkiet. Fantastycznie pracowało mi się z Calvinem, jest bardzo rzeczowy. To zaszczyt móc współpracować z jednym z najlepszych producentów na świecie! Nigdy nie sądziłam, że to będzie możliwe. Stworzyliśmy coś, co połączyło nasze dwie tożsamości, wciąż odzwierciedlającego naszą osobistą pracę.”

Jak zauważył brytyjski „Vogue”, Eliza Rose ewoluowała „od undergroundowego klejnotu do światowe megagwiazdy”. Artystka jest żywym dowodem magii brytyjskiej undergroundowej kultury klubowej. Ma już na koncie nominacje do BRIT w kategoriach Najlepszy występ taneczny i Piosenka roku.

Urodzona w Hackney wokalistka i DJ-ka jest odpowiedzialna za światowy hit „B.O.T.A. (Baddest Of Them All)” – utwór, który uczynił ją pierwszą DJ-ką od ponad 20 lat, która dotarła na szczyt listy przebojów. Mogąc pochwalić się ponad 160 mln streamów na samym Spotify, Eliza Rose ugruntowała swoją pozycję jednej z najbardziej ekscytujących przełomowych artystek roku dzięki wsparciu takich mediów, jak „Dazed”, „Vogue”, „The Face”, „The Guardian”, „Pitchfork”, „NME” czy „The Fader”.

Eliza Rose była nominowana w kategorii Najlepszy występ taneczny/elektroniczny na gali MOBO 2023, gdzie wystąpiła u boku Sonique i Sweet Female Attitude, a wraz z Interplanetary Criminal zdobyła nagrodę za Najlepszy utwór na gali DJ Mag Awards. Nie zwalniając tempa, w tym roku wydała wyprodukowany przez Mura Masę „Better Love”, a także współpracowała z Martinez Brothers nad „Pleasure Peak”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button