WARSZAWA

Dzielnica Wisła. Plaża nie tylko do leżenia

Atrakcje Dzielnicy Wisła w stolicy

Rejsy żaglówką, rodzinne czytanie bajek czy joga o zachodzie słońca to kilka weekendowych atrakcji Dzielnicy Wisła.

Dodatkowo na czterech plażach – Saskiej, Poniatówce, Zoo i Żoliborz goście piaszczystych brzegów mogą bezpłatnie wypożyczyć leżak, książkę oraz sprzęt rekreacyjny.

Wolny czas można spędzić w stolicy promieniach słońca na piasku i wodzie. W wakacje punkty Dzielnicy Wisła działają codziennie w godz. 10.00 – 18.00. We wrześniu otwarte będą w piątki, soboty i niedziele. Warszawscy plażowi bezpłatnie wypożyczają m.in. piłki do gry w siatkówkę, rakietki do badmintona, koce, wygodne leżaki. Mieszkańcy i turyści mogą zapisać się u plażowych na bezpłatne wyprawy kajakowe i wycieczki żaglówką.

Edukatorzy na warszawskiej plaży (fot. Z. Sosnowska/UMW)

Wypoczynek na Wiśle

Fani wiosłowania kajakiem w każdą sobotę i niedzielę mają okazję wyruszyć na spływ z wawerskiej plaży Romantyczna na Poniatówkę. Grupowe wyprawy to nie tylko kajak, wiosła i woda. Uczestnicy wycieczek poznają zakątki niedostępne z lądu. Z daleka od hałasu, zbliżają się do warszawskiej natury. Zapisy dostępne u warszawskich plażowych.

Miłośnicy żeglugi mogą wybrać się w sobotnie popołudnia na rejs jachtem po Wiśle. Na pokładzie sternik opowiada, jak sterować żaglówką, kto ma pierwszeństwo na wodzie, a także czym jest zęza i szot. Wycieczki odbywają się o godz. 12.00, 13.00 i 14.00, a zapisy prowadzone są u plażowych, w punktach Dzielnicy Wisła.

Plaża nie tylko do leżenia

Czytanie bajek na plaży Żoliborz to atrakcja dla najmłodszych. W każdą wakacyjną sobotę, o godz. 16.00 dzieci słuchają fragmentów Warszawskich Legend, opowieści i bajek. Historie nawiązują do przestrzeni stolicy, m.in. Starego Miasta, Nowego Miasta, Traktu Królewskiego i Wisły, skwerów Wilanowa oraz Marymontu.

W sobotnie popołudnia, o godz. 17.00, na plaży Saskiej spotykają się właściciele psów. Czworonogi pod okiem behawiorysty uczą się podstawowych komend i socjalizacji. Specjalista odpowiada, jak radzić sobie z lękiem separacyjnym zwierzęcia oraz problemami na spacerze. Przy plażowej budce Dzielnicy Wisła stoją miski z wodą, a na pupili czekają smakołyki. Wstęp wolny.

Sympatycy ćwiczeń pod chmurką mogą wybrać się na trening Tai Chi. Na plaży Poniatówka, w niedziele, o godz. 11.30 uczestnicy uciekają od szybkiego tempa współczesnego życia na rzecz aktywnego relaksu. Ruch redukuje napięcia, pozwala odprężyć się, wyciszyć i zakorzenić w doświadczaniu teraźniejszości. Z kolei dla tych, którzy wolą zajęcia wieczorem, na plaży Zoo (Rusałka) odbywa się Hatha joga. Godzinne spotkania rozpoczynają się o godz. 20.00.

Urzeka mnie Wisła

Sporty wodne, relaks, zabawa czy ciekawostki turystyczne każdego dnia przyciągają tysiące osób nad Wisłę. By wspólnie dbać o te miejsce i jego czystość, trwa kampania edukacyjna Dzielnicy Wisła. „Urzeka mnie Wisła” to hasło przewodnie piątej edycji. Brzegami rzeki od czwartku do niedzieli, spacerują edukatorzy, którzy przypominają o sprzątaniu m.in. butelek, niedopałków czy foliowych siatek, a dodatkowo rozdają biodegradowalne worki i eko-gadżety. Kodeks dobrych praktyk promują też przedstawiciele świata kultury i rozrywki, m.in. KAMP!, Holak, Smolasty, Lara Gessler czy prof. Jerzy Bralczyk. Na fanpage’u Dzielnicy Wisła użytkownicy Messengera mogą sprawdzić kalendarium wydarzeń sportowych, kulturalno-rozrywkowych i ekologicznych.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button