WARSZAWA

Dwie interwencje wobec agresorów na warszawskim lotnisku

Lotnisko Chopina

Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych na warszawskim Lotnisku Chopina w miniony weekend dwukrotnie interweniowali wobec pasażerów zakłócających porządek.

Swoim zachowaniem mężczyźni naruszyli przepisy Ustawy Prawo Lotnicze.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek po przylocie samolotu z Tbilisi. Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali wezwani do pasażera, obywatela Gruzji, który podczas lotu nie stosował się do poleceń załogi. Ze względu na swoje zachowanie decyzją przedstawiciela przewoźnika został wycofany z następnego rejsu. Mężczyzna opuścił pokład samolotu w asyście funkcjonariuszy z Grupy Interwencji Specjalnych. Za swoje postępowanie został ukarany mandatem karnym gotówkowym.

W niedzielę miała miejsce kolejna interwencja. Tym razem przed odlotem samolotu z warszawskiego lotniska do Wenecji. 64-letni obywatel Włoch za swoje agresywne zachowanie i niestosowanie się do poleceń załogi został wycofany z rejsu przez kapitana statku powietrznego. Stanowczo odmówił opuszczenia pokładu samolotu, dlatego została użyta wobec niego siła fizyczna w postaci technik transportowych w celu przeprowadzenia do pojazdu służbowego. Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Śledczej wobec obywatela Włoch wszczęli postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button