KRAKÓWOLSZTYN

Dwa poważne wypadki na quadach. Jeden z nastolatków nie żyje

Policja

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze gminy Iława.

Ze wstępnie uzyskanych informacji wynika, że kierujący ciągnikiem wyjeżdżając z pola zderzył się czołowo z quadem.

W czwartek (06.07.2023 r.) kilka minut po godzinie 17:00 miało miejsce to zdarzenie w woj. warmińsko-mazurskim. Policjanci będący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 57-latek, kierujący ciągnikiem z dwoma przyczepami podczas włączania się do ruchu, wyjeżdżając z pola doprowadził do zderzenia czołowego z quadem. Okazało się, że kierowała nim 14–latka, a pasażerem był jej 2-letni brat.

Dzieci z poważnymi obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitali. W trakcie czynności okazało się, że kierująca jak i pasażer quada nie mieli założonych kasków ochronnych. Dodatkowo 14–latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Pyzówka. Śmiertelny wypadek 12-nastolatka na quadzie (fot. policja)

Śmiertelny wypadek 12-nastolatka na quadzie

W miejscowości Pyzówka (Małopolska) doszło do śmiertelnego wypadku na quadzie. 12-letni chłopiec kierujący czterokołowcem poniósł śmierć na miejscu.

5 lipca po godzinie 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku 12-letniego chłopca kierującego quadem w miejscowości Pyzówka.

Jak ustalono, nastolatek około godziny 13 wyjechał quadem na przejażdżkę do pobliskiego lasu. Kiedy nie wrócił po kilku godzinach, rodzina rozpoczęła jego poszukiwania. Około kilometra od domu, przy drodze leśnej, zostało znalezione ciało chłopca leżące obok quada. Najprawdopodobniej nastolatek, pokonując wzniesienie, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Przewracający się pojazd uderzył chłopca, który nie miał założonego kasku.

Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, policjantów oraz technika kryminalistyki przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady, quada oraz wykonano dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego śledztwa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Gdzie były matki tych dzieci? dlaczego nie opiekowały się i nie chroniły swoich dzieci? co to za matki?!? ja to był obie matki wsadziła do więzienia na 25 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button