REPREZENTACJATENIS

Drużynowe Mistrzostwa Świata. Polacy byli blisko od olimpijskiego awansu

Tenis stołowy

Reprezentacje Chin, Japonii, Korei Południowej, Tajwanu, Niemiec i Francji dominują w rozgrywanych w Busan Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Awansowały do ćwierćfinałów turnieju kobiet i mężczyzn. Polki i Polacy dotarli do 1/8 finału, wygrywając łącznie 8 z 12 meczów.

Awans do 1/4 finału gwarantuje jednocześnie start w Igrzyskach Olimpijskich 2024. Część z zespołów narodowych już wcześniej zapewniła sobie prawo gry w Paryżu, dlatego decydujący będzie czerwcowy ranking światowy.

W DMŚ w Busan, poza szóstą wymienionych reprezentacji, w najlepszej ósemce są także tenisiści stołowi Danii i Portugalii oraz tenisistki stołowe Hongkongu i Rumunii.

Ćwierćfinały kobiet odbędą się w czwartek, a mężczyzn są rozłożone na czwartek i piątek. Tytułów mistrzowskich bronią Chińczycy i Chinki.

Wyniki 1/8 finału:

mężczyźni

Polska – Francja 0:3, Chiny – Rumunia 3:0, Japonia – Austria 3:0, Słowenia – Dania 2:3, Korea Płd. – Indie 3:0, Chorwacja – Portugalia 1:3, Szwecja – Tajwan 2:3, Niemcy – Iran 3:0

ćwierćfinały Chiny – Japonia, Dania – Korea Płd., Francja – Portugalia, Niemcy – Tajwan

kobiety

Polska – Hongkong 1:3, Chiny – Tajlandia 3:0, Brazylia – Korea Południowa 1:3, Francja – Portugalia 3:0, Szwecja – Niemcy 0:3, Tajwan – Indie 3:1, Rumunia – Egipt 3:0, Chorwacja – Japonia 0:3

ćwierćfinały Chiny – Korea Płd., Francja – Niemcy, Tajwan – Hongkong, Rumunia – Japonia

DMŚ: Francuzi lepsi od Polaków w 1/8 finału

Reprezentacja Polski mężczyzn przegrała z Francją 0:3 w 1/8 finału Drużynowych Mistrzostw Świata w koreańskim Busan. Dla biało-czerwonych oznacza to odpadnięcie z turnieju.

Po czterech zwycięstwach z rzędu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zostali zatrzymani w Busan. Biało-czerwoni w drugiej rundzie głównej drabinki ulegli faworyzowanej Francji 0:3.

DMŚ: Porażka Polek w 1/8 finału

Na 1/8 finału zakończyła swój start w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Busan reprezentacja Polski kobiet. Podopieczne trenera Marcina Kusińskiego w drugiej rundzie głównej drabinki uległy Hongkongowi 1:3.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button