BIEGI

DOZ Maraton Łódź 2019. Robert Korzeniowski i Zbigniew Bródka w sztafecie. Zmiany w ruchu

DOZ Maraton Łódź

W niedzielę, 7 kwietnia odbędzie coroczne święto biegaczy.

DOZ Maraton Łódź przebiegnie ulicami miasta od Atlas Areny do stadionu na Widzewie, przez Manufakturę, dworzec Fabryczny i trasę W-Z. Główny bieg odbędzie się w niedzielę, ale pierwsze zmiany na drogach pojawią się już w sobotę.

W dniu maratonu uczestnicy i wolontariusze mogą podróżować za darmo komunikacją miejską i pociągami ŁKA na terenie Łodzi.

Maraton, bieg na 10 km, Kids Run, piknik rodzinny, miasteczko food trucków – to tylko niektóre atrakcje DOZ Maraton Łódź 2019.

Bieg główny na 42 km i 195 m rozpocznie się w niedzielę o godz. 9. O tej samej porze na starcie staną uczestnicy biegu na 10 km oraz sztafet Ekiden. W tych ostatnich udział wezmą m.in. dwie drużyny złożone z olimpijczyków. Liderem uczestników letnich IO będzie Robert Korzeniowski, a zimowych olimpijczyków do walki poprowadzi Zbigniew Bródka.

– Trasa maratonu została wytyczona w układzie wschód – zachód, żeby była ciekawa dla maratończyków, a kibicom umożliwiła obserwowanie rywalizacji w kilku miejscach, bez konieczności pokonywania długich odcinków między kolejnymi etapami biegu. Start i meta tradycyjnie będą w Atlas Arenie, do której przenieśliśmy również rywalizację sobotniego biegu Kids Run. Na liście startowej maratonu mamy elitę z różnych stron świata, więc rywalizacja powinna być bardzo ciekawa – powiedział Chmiel. Dyrektor DOZ Maraton Łódź podkreślił, że od początku pracy przy tej imprezie organizatorzy mieli ogromne wsparcie ze strony łódzkiego magistratu oraz sponsora tytularnego.

– Bardzo dziękuję za to wsparcie. Teraz zapinamy wszystko na ostatni guzik i czekamy na start. Osobiście miałem większe oczekiwania jeżeli chodzi o frekwencję, ale potrzebujemy jednak trochę czasu, żeby przekonać do naszego maratonu zawodników z całej Polski i zagranicy. Wierzę, że pocztą pantoflową rozejdzie się wiadomość, że warto u nas startować, bo to fajna impreza i w kolejnych edycjach liczba uczestników systematycznie będzie rosła – zakończył Chmiel.

W sobotę i niedzielę jedna z atrakcji towarzyszących DOZ Maraton Łódź będzie miasteczko food trucków. Tego typu pojazdy z całej Polski staną przy Atlas Arenie i od rana do wieczora będą gotowe do zaspokojenia głodu u wszystkich uczestników imprezy.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU

Pierwsze zmiany pojawią się w sobotę 6 kwietnia o godz. 14:00, gdzie zamknięta zostanie północna jezdnia (w kierunku Retkini) al. Bandurskiego pomiędzy zjazdem z Unii Lubelskiej, a Krzemieniecką. To zamknięcie potrwa do niedzieli 7 kwietnia do godz. 16:00. Od soboty od godz. 14:00 do niedzieli do godz. 7:00 wjazd na Maratońską będzie możliwy. Natomiast zjazd na Bandurskiego będzie zamknięty.

Pozostałe zmiany pojawiać się będą w niedzielę 7 kwietnia pomiędzy godz. 7:00, a 16:00. Poniższe ulice, oraz ulice je przecinające zamykane będą czasowo. Najwięcej zmian pojawi się przy dworcu Kaliskim i na Zdrowiu. Przejazd estakadą w ciągu al. Włókniarzy i al. Jana Pawła II będzie możliwy. Podczas maratonu zamknięty będzie tunel na trasie W-Z w obu kierunkach. Na ul. Kopcińskiego i al. Piłsudskiego napotkamy utrudnienia, ale przejazd zostanie zachowany.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button