POLSKA

Dodatkowych 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19. Zawiadomienie do prokuratury ws. byłego prezesa ABM

Ministerstwo Zdrowia

4 stycznia odbył się briefing rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia na temat bieżących spraw w ochronie zdrowia.

Dostępność do szczepionek przeciw COVID-19

Rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Damian Kuraś poinformował, że dzięki staraniom ministry Izabeli Leszczyny mamy dodatkowych 200 tys. szczepionek. Podkreślił, że obecnie jest 80 tys. wolnych terminów, warto więc udać się do punktu szczepień.

Grafika nt. szczepionki przeciw Covid -19 (fot. MZ)

„Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych właśnie dostarcza kolejne 202 tys. do placówek POZ, aptek, szpitali i Domów Pomocy Społecznej. Do tej pory dostarczono prawie 600 tys. szczepionek, dzięki czemu zaszczepiło się już ponad 360 tys. osób. Cieszy fakt, że ze szczepień korzystają głównie osoby 60+” – powiedział.

Terapia dla pacjentów w spektrum autyzmu

Rzecznik prasowy przekazał dobrą wiadomość dla osób w spektrum autyzmu i ich bliskich. Izabela Leszczyna zdecydowała, że dostępność do terapii będzie utrzymana na poziomie z 2023 roku. NFZ poinformuje placówki medyczne, że nie wejdzie w życie zarządzenie, które mogło ograniczyć dostępność w terapii. Z kolei Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji ponownie ustali wycenę terapii.

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa ABM

„Ministra zdrowia Izabela Leszczyna zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa Agencji Badań Medycznych” – poinformował rzecznik Damian Kuraś.

Były prezes ABM musiał wykazać, że posiada 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi. To był niezbędny wymóg, żeby ubiegać się o ten urząd. Konktrola NIK podważyła prawidłowość oświadczenia o wymaganym doświadczeniu zawodowym. Dlatego 28 grudnia 2023 r. ministra Izabela Leszczyna rozwiązała umowę o pracę z prezesem ABM.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button