POLSKA

„Dobra zmiana”. Lichocka pokazuje Polakom środkowy palec [WIDEO]

2 miliardy złotych dla TVP i Polskiego Radia

Podczas czwartkowej debaty związanej z finansowaniem mediów publicznych posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w stronę opozycji.

Chodziło o przekazanie aż dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Wcześniej sejmowi koledzy Lichockiej poparli ten wniosek.

Na Twitterze posłanka tłumaczy się tak: „przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie”.

Skandaliczny gest Lichockiej wywołał mnóstwo komentarzy w mediach społecznościowych.


Jurek Owsiak napisał na FB:

„Środkowy palec

Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków.

Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret.

Żeby dorównać rocznym dotacjom na TVP, musimy działać wiele, wiele lat. System opieki zdrowotnej Polaków jest w rozsypce. Brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego. A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje „f**k off” nam, Polakom. I niech nie p***doli, że pocierała nos. Foty pokazują wyraźnie, jaki to gest.

To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie?

Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem.”

M. Kidawa-Błońska, Wicemarszałek Sejmu RP:

„Mediów publicznych w Polsce nie ma. Na własną telewizję PiS przeznaczył 2 mld zł. Niech Andrzej Duda wykaże się odwagą, pojedzie do zamykanych szpitali i wytłumaczy ludziom, dlaczego te pieniądze wydane zostaną na manipulację i pogardę, a nie na ochronę zdrowia!
Milion chorych na raka w Polsce i tylko 1,5 mld zł na leczenie onkologiczne. Tymczasem PiS planuje przeznaczyć lekką ręką 2 mld zł na hejt i propagandę mediów rządowych.
To wielki skandal! Apeluję, by te pieniądze zostały przeznaczone na walkę z rakiem.”

Tomasz Siemoniak, poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej:

„Co robi posłanka PiS na posiedzeniu Sejmu każdy widzi. Ale kompletny brak natychmiastowej reakcji na ten pokaz wulgarnego chamstwa ze strony obecnych na sali marszałek Sejmu, prezesa Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego jest moralną katastrofą. PiS to partia pogardy i hejterów.”

Sławek Neumann, poseł:

„Posłanka Lichocka po przegłosowaniu 2 mld zł na szczucie, opluwanie, fałszowanie, pomawianie jakie jest codziennie w TVP. Pieniądze mogły iść na chorych na raka.
Zupełnym przypadkiem jest też autorką uchwały o „hejcie w Pucku” jak widać prawdziwy z niej fachowiec.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button